[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Simon
Junior member

Joined: 08/04/2017 12:40:05
Messages: 12
Location: Brasov
IP:
Offline

Salutare, dupa mai bine de un an de cand va urmaresc intens, si aproape 7 luni de acvaristica, imi fac si eu debutul de participant activ pe forum.
Sa incep cu prezentarea: Simon, 34ani, Brasov, inginer, tata a doi copii (unul dintre motivele/pretextele startului primului acvariu), motociclist, gradinar in timpul liber....

Scurt istoric acvaristic personal: cochetam cu idea unui acvariu de ceva vreme, dar lipsa timpului, "sosirea" celui de-al doilea copil, activitatile casnice de zi cu zi ma cam tineau din a trece de la idee la fapte. Doar ca, am descoperit ca "lu' asta micu" ii plac pestii .Il puteam lasa cate juma de ora in Hornbach in fata acvariilor, si nu se plictisea. Asa ca, anul trecut m-am apucat de treaba. Primul acvariu este un set complet de 54L (acvariu cu capac, filtru intern, incalzitor). Standul l-am facut singur pt ca ma pricep un pic la mobila si pt ca pot si pt ca sunt inginer si imi place sa fac chestii cu mana mea

Dupa aproximativ 7 luni, primul meu acvariu arata asa:

image

Bineinteles ca a suferit numeroase modificari in cele 7 luni, pt ca am vrut sa incerc tot felul de idei - noroc ca plantele alese (multumesc celor care si-au impartasit experienta pe aici pe forum) sunt iertatoare si rezistente.



This message was edited 2 times. Last update was at 18/05/2017 12:05:43

koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bine-ai venit!... Oficial vorbind.

- acvariul arata bine iar plantele par sanatoase!
- imi place!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Simon
Junior member

Joined: 08/04/2017 12:40:05
Messages: 12
Location: Brasov
IP:
Offline

Multumesc Koala!

De la acest acvariu a inceput pasiunea. Voi posta in "Acvarii plantate - jurnal" noul acvariu/set-up.
Silviu Man
Aqua Man
[Avatar]

Joined: 10/01/2017 16:02:12
Messages: 6464
Location: Barlad
IP:
Offline

Bine ai venit si succes in noul proiect!
Din cite se vede aici, urmatorul proiect va fi ceva frumos.

Daca as putea cumpara timp ... as fi cel mai sarac om de pe fata Pamintului!

O Gradina Nano - The Worship of the Stones - What Dreams May Come - Un nano ... Literati

In lucru : Wabi Kusa - Dutch Style by Rodo si Silviu
Si una off-forum : Viata grea, de acvarist familist
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com