[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pui de elongatus  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
octavian
Member
[Avatar]

Joined: 22/04/2004 15:41:25
Messages: 185
Location: Bucuresti
IP:
Offline

am mai postat intrebarea asta la un alt "capitol" si nu mi s-au dat lamuriri, de aceea o mai pun aici o data: cat rezista niste pui de elongatus fara artemia eclozata intr-un acvariu bine aerat si cu alge verzi pe pereti???

ca sa se inteleaga mai bine: i-am scos din gura mamei marti si de abia sambata ma duc dupa artemia. pana atnci am sfaramat niste granule de ciclide dar nu stiu cum ar putea sa le inghita astia mici

... haideti sa ne haidem....
[Yahoo!] [MSN]
mistretzu
Member
[Avatar]

Joined: 18/02/2004 09:48:00
Messages: 108
Location: Craiova
IP:
Offline

Salut Octavian.

Puii de ciclide africane se "nasc" de la bun inceput cu dinti si mananca tot ceeea ce pot ROADE, asha ca nu itzi fa grija pentru ei. Eu ii hranesc pe ai mei din prima zi in care alearga dupa mancare (dupa ce se resoarbe sacul vitelin) cu fulgi de Tetra Pro (sunt destul de mici, rotunzi), shi nu am avut probleme. Am crescut cu ei maylandia lombardoi, estherae si labidochromis caeruleus.

Spor la treaba, shi nu mai intra in panica nici chiar daca nu gasesti artemia.
Mircea.

Acvaristu' lu' Peste.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

... cum spunea si mistretzu, stai linistit, ca aia micii "rad tot ce misca" si nu sunt mari probleme cu ei in ceea ce priveste hranirea ... mai cu seama daca bazinul "beneficiaza" de alge ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
octavian
Member
[Avatar]

Joined: 22/04/2004 15:41:25
Messages: 185
Location: Bucuresti
IP:
Offline

multumesc mult pentru informatii. cum spunea-ti ca asunt asa puternici am luat decizia de a le si pune filtrul in functiune sa mai dispara din alge. pana una alta le-am gasit si artemia eclozata mancare pe care au "halit-o" ca niste disperati. pacat ca in obor se gaseste numai in week-end.

... haideti sa ne haidem....
[Yahoo!] [MSN]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com