[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Link util  XML
Forum Index » Alge
Author Message
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Am mai gasit un articol cu ceva detalii si imagini bune pentru identificarea algelor. Din pacate la capitolele hair si fuzz algae nu spune absolut nimic nou fata de alte versiuni de articole de pe net pe aceasta tema , inclusiv cel de la noi de mai sus, tradus, la sticky), ambele alge de mai sus nefiind nici pe departe asa blande, "oarecum normale" in acvarii si "utile la hranana pestilor" pe cat se spune acolo. Or fi normale in acvariile lor. Eu si plantele mele (nici macar pestii mei) nu le vrem. La mine fuzz algae mi-au facut sa arate urat de tot Eusteralis stellata broad leaf, la care tin mult... Aici ar fi link-ul.

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Ar mai fi si aici cate ceva, mai ales despre cianobacterii...

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
Fir3Splitter
Member

Joined: 15/10/2007 13:41:29
Messages: 140
Location: Timisoara
IP:
Offline

Bun link...am gasit si pentru mine rezolvare. Nu am multe alge dar nu vreau sa scape de sub control.
 
Forum Index » Alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com