[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu cichlide africane 60l  XML
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Author Message
Andrei.danila
Junior member

Joined: 04/02/2017 21:56:55
Messages: 18
Location: Constanta
IP:
Offline

Salutare si bine v-am regasit cum am zis la inceputul primaverii o sa incep un nou proiect , ei bine e aproape gata , un acvariu de 60l cu niste cichlide africane frumusele , am 10 exemplare pui cam la 2 cm , un foltru intern Aquael turbo filter 500 cu toate mediile de filtrare are biologic chimic si cu ceramica , decorul e slab ca nu am mai avut timp si cine imi poate da niste idei sa nu esite fie ele cat de mici . Azi o sa merg pe strada sa adun niste pietre mai frumusele sa le fierb si mai apoi sa faca parte din decorul acvariului meu. Daca aveti obser atii sau observati ceva ce e in neregula va rog sa imi spuneti.imagini cu acvariul meu mai jos

image
image
Larva450
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/01/2016 22:52:50
Messages: 1009
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Salut! Din cate stiu eu ciclidelor le trebuie un acvariu 120l+...60l e cam mic...si ai si multi

Larva' cartoon!
[Yahoo!]
Andrei.danila
Junior member

Joined: 04/02/2017 21:56:55
Messages: 18
Location: Constanta
IP:
Offline

Asta stiu si eu dar am zis sa incerc deocamdata sunt pui , deabea se vad prin acvariu si corabia o s-o scot am pus pietre la fiert o sa schimb decorul eu zic ca vor fi ok am si o filtrare buna si am un prieten la zoo mania a zis ca nu va fi o problema
lukitza
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 13/09/2012 11:15:53
Messages: 1591
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Nu vor fi ok, prietenul tau vorbeste tampenii.
Andrei.danila
Junior member

Joined: 04/02/2017 21:56:55
Messages: 18
Location: Constanta
IP:
Offline

Deocamdata vad ca le place sunt ok , le-am facut decorul si sunt curiosi cauta sub fiecare piatra
Larva450
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/01/2016 22:52:50
Messages: 1009
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Daca bagi 10-15 pesti intr-un acvariu necorespunzator dar ei inoata nu înseamna ca se simt bine...
Acolo e o inghesuiala mare si nu prea au ce cauta africani in acvarii sub 120 litri daca nu am fost destul de clar...
Un exemplu sa-ti fie mai clar: Daca tu stai cu alte persoane intr-un lift si doar va schimbati locurile reciproc nu înseamna ca va place locul si puteti sta acolo

This message was edited 1 time. Last update was at 05/03/2017 20:11:12


Larva' cartoon!
[Yahoo!]
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Exista o sectiune unde posteaza colegii care detin acvarii cu cichlide. E bine sa arunci un ochi si sa vezi cam ce bazine detin fiecare , ce filtrare, ce specii de pesti combina :

http://www.acvariu.ro/forum/forums/show/40.page
 
Forum Index » Acvarii cu cichlidae - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com