[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Bubble Magus decedat  XML
Forum Index » Discutii generale
Author Message
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Fratilor protein skimmer-ul a dat ortul popii, e un Bubble Magus Nac 5 hang on. L-am gasit oprit, la dezasamblare am gasit discul cu ace de la rotor rupt si la fel si axul ceramic al rotorului. Am lipit portiunea rupta de disc si am incercat asa sa-l repun in functiune(am mai avut pompe RW si koralya care au mai mers si cu axul rupt, dar asta nu mai face nici mac. Baiul e ca sumpul e dezactivat demult(cauze ce nu tin de mine) deci skimerul trebuie sa fie hang on, Nac 5 era pe spatele bazinului, dar nu mai gasesc Bubble Magus Nac 5(eu cel putin nu am mai dat de ele pe net) probabil nu se mai fac desi e pacat pentru ca erau bune si fiabile pentru produse chinezesti-a mers vre-o 5-6 ani. Aveti cumva idee pe unde as gasi sau macar ceva similar ?

This message was edited 1 time. Last update was at 16/01/2017 14:00:01

[Email]
johnny
Senior member
[Avatar]

Joined: 04/03/2012 14:39:28
Messages: 665
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Si eu am avut un denitrificator de la ei si nu am fost multumit deloc de el .Am renuntat sa mai iau firma asta.
[Email]
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2852
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Eu sunt multumit de skimmer si-a facut treaba, acum am dat de pompa pentru Nac5E pe FishPetsReptiles la 50 de lire sterline, sper sa livreze si la noi
[Email]
adivb
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2015 10:52:26
Messages: 575
Location: Bucuresti
IP:
Offline

crezi ca asta nu se poate adapta usor?
http://www.fish-street.com/coral_box_dc_skimmer_pump
altfel vad ca au si atman

This message was edited 1 time. Last update was at 16/01/2017 15:15:42

Sebastian Costin
Alchimistu'

Joined: 02/03/2010 22:53:39
Messages: 2159
Location: Satu Mare
IP:
Offline

ocean wrote:Fratilor protein skimmer-ul a dat ortul popii, e un Bubble Magus Nac 5 hang on. L-am gasit oprit, la dezasamblare am gasit discul cu ace de la rotor rupt si la fel si axul ceramic al rotorului. Am lipit portiunea rupta de disc si am incercat asa sa-l repun in functiune(am mai avut pompe RW si koralya care au mai mers si cu axul rupt, dar asta nu mai face nici mac. Baiul e ca sumpul e dezactivat demult(cauze ce nu tin de mine) deci skimerul trebuie sa fie hang on, Nac 5 era pe spatele bazinului, dar nu mai gasesc Bubble Magus Nac 5(eu cel putin nu am mai dat de ele pe net) probabil nu se mai fac desi e pacat pentru ca erau bune si fiabile pentru produse chinezesti-a mers vre-o 5-6 ani. Aveti cumva idee pe unde as gasi sau macar ceva similar ?

Mie mi-a mers un skimmer BM cu ax facut din betisor de acadea
Si a mers peste 1 an asa

Evolution reef - Aquaforest
Picolino – Optiwhite cube - retras
Shubi
CNC-ist de frunte

Joined: 25/03/2012 13:43:16
Messages: 2463
Location: Timisoara
IP:
Offline

Scrie dimensiunile axului, poate te pot ajuta ;)
elven
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 21/03/2011 20:08:34
Messages: 1873
Location: Constanta
IP:
Offline

Shubi wrote:Scrie dimensiunile axului, poate te pot ajuta ;)


am un prieten care si-a bagat in loc de ax, un betisor de ureche (doar plasticul fara vata)

My "Black Water" reef 300L
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/0/28045.page
image
 
Forum Index » Discutii generale
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com