[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
De la inceput  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
GreenLifeAquatics
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 13/07/2016 23:53:35
Messages: 334
Location: Peris, Ilfov
IP:
Offline


Salut
Sunt Lucian din botosani si locuiesc in bucuresti de 4 ani.
Recent am luat in chirie un apartament mai mare si automat mia intrat in cap "aici am loc de 4 acvarii".
De la 12 ani am avut 2 acvarii, unu de 30 de litri si unul de 20 de litri, la inceput fara filtru, apoi am reusit sa iau o pompa de aer cu 2 iesiri si 2 bureti, am mai luat o carte despre acvaristica, pe atunci nu erau petshop sau net acasa sa te poti informa usor, pestisorii ii cumparam de la piata duminica si tot atunci luam si informatii. Acvariile mele erau suprapopulate iar, compatibilitate nici nu stiam ca exista, aveam guppy, xifoni, platy, beta, gurami, zebre, carasei, cory, hopolo si alte cateva specii care nu le stiu numele si toti convetuiau foarte bine pana cand am mai bagat si ramirezi care sau batut tot timpu cu xifoni. Plante? Mie imiplace sa cresc pesti dar am zis sa le pun 2-3 plante sa aiba acolo, pesti si melci au zis "avem salata" si le-au mancat, am avut si pui multi de guppy, xifoni si platy si putin mai tarziu de beta si gurami.
A trebuit sa renunt la acvarii cand am plecat la facultate, iar acum vreau 4 acvarii de 200-300 de litri, continuarea o voi posta la jurnale.
Multumesc!

My Intent is Unbending.
My Focus Unending.
Every piece is a part of the whole.
Every thought that I think...
Every movement I make...
Every action I take...
Brings me closer and closer to my goal.
- Darlo Okasi
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Salutare si bun venit!

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com