[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Încep?tor dornic sa înve?e  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Author Message
C?t?lin
Unripe member

Joined: 16/08/2016 23:38:30
Messages: 2
IP:
Offline

Salutari! Ma numesc Catalin si am 18 ani. De mult m a atras acvaristica si pe?tii care mai de care colora?i exotici ?amd dar nu mi am putut îndeplini dorin?a din cauza tat?lui meu care nu m a l?sat sa mi înfiin?ez un col? de natura in mic? mea c?m?ru??. Acum ca sunt pe "teapa" mea vreau in sfâr?it s o fac! A?a ca am nevoie de sfaturi,ajutor. Vreau sa mi iau in acvariu de MAX 80l si sa încep cu guppy si probabil si molly dar nu sa supraîncarc acvariul. Buun,vorbe multe..fapte..nu prea. Doresc sa stiu dac? e bine ceea ce vreau sa fac si am câteva întreb?ri:
1. Ce peste sanitar pot tine împreuna cu acei Pe?ti pe care vreau sa ii iau?
2. As vrea sa mi cump?r acvariul cu tot cu echipament îns? nu stiu sa il instalez,unde as putea g?si un tutorial?
3. Ce plante trebuie sa iau pentru acei Pe?ti?
4. Camera mea este foarte bine iluminat?,mai trebuie sa fie capacul cu neon?
5. Cât m ar costa investi?ia având in vedere ca as vrea sa iau 7-8 guppy si 3-4 molly pe lâng? sanitari dac? se în?eleg cu ace?tia?
Va mul?umesc din suflet si scuza?i ma dac? am postat gre?it topicul la acesta sec?iune, sunt nou pe aici si înc? nu am intrat in "pâine" cu aprofundatul site ului. Stima si respect!
C?t?lin
Unripe member

Joined: 16/08/2016 23:38:30
Messages: 2
IP:
Offline

Scuzati semnele intrebarii,sunt din cauza diacriticelor,nu stiam ca nu le poate citi.
Larva450
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/01/2016 22:52:50
Messages: 1009
Location: Bucuresti sector 6
IP:
Offline

Pai 1 mascul si 3 femele guppy intra,la fel si cu molly,sanitari probabil cory.Plante poti pune cabomba,egeria,heteranthera,Java moss pe o creanga ceva.Capacul cu neon e obligatoriu,acvariul nu trebuie sa stea în soare,deoarece se fac alge le geamul acvariului.Cu echipamentul nu te pot ajuta....Sper ca n-am zis ceva gresit.Acvariul trebuie sa stea la ciclat doua luni sau macar o luna.Vezi pe forum informatii mai multe.

This message was edited 1 time. Last update was at 17/08/2016 08:19:35


Larva' cartoon!
[Yahoo!]
Gege
Senior member

Joined: 10/12/2014 18:25:21
Messages: 563
Location: Constanta
IP:
Offline

Salut, sa se mute postul la apa dulce.

Niciodata nu e indeajuns in acvaristica
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/48013.page
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com