[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ajutor caras  XML
Forum Index » Cyprinidae
Author Message
geoops
Unripe member

Joined: 11/08/2016 21:52:26
Messages: 3
IP:
Offline

Am un Caras Telescop Negru de 4 luni. Azi m am uitat la ei foarte atent (precum fac in fiecare zi), iar seara am observat o pata alba pe ochiul sau drept...pare si putin mai "dezumflat". Am mai mukte specii de pesti in acvariu, insa nu au probleme intre ei. Acvariul este suficient de mare, are toate cele necesare, curatat o data pe saptamana (uneori chiar de doua ori), ii hranesc de 2 ori pe zi. Ce as putea face? Cat de grav este?
Gege
Senior member

Joined: 10/12/2014 18:25:21
Messages: 563
Location: Constanta
IP:
Offline

Salut, da si tu detalii despre acvariu , Litrii, filtru, cati pesti ai? ce pesti ai? etc..

Niciodata nu e indeajuns in acvaristica
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/48013.page
Faye
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/02/2014 12:45:09
Messages: 1446
Location: Bucuresti/Pantelimon
IP:
Offline

Acum am vazut ca ai deschis 2 topicuri identice. Iti raspunsesem dincolo:
Faye wrote:Esti cam zgarcit cu detaliile, motiv pentru care va fi dificil sa primesti un sfat pertinent.
Cat de mare e acvariul? Ce filtrare ai? Ce alte specii de pesti si cati? Cand a fost startat acvariul? S-a facut ciclare cu sau fara vietati? La cat timp schimbi apa si cat?

Bidonul 2016-, Borcanul 2014-2016
375L: 6 scalari, 2 thorichthys ellioti, 2 ancistrusi, 6 ramirezii electric blue, 1 sewellia lineolata, 28 cory panda, trilineatus, davidsandsi, duplicareus
 
Forum Index » Cyprinidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com