[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Un mic colt de natura ...  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

image

"Un mic colt de natura ... dar coltul meu"
Incepand cu stangu ca de fiecare data .. si urmand unele sfaturi am reusit sa creez un Colt de natura .. unu de 130l .. .dar al meu....
Dupa cum stiu multi dintre dumneavostra am inceput cu 2 jack dempsey ..neascultand de voi am observat cat de agresivi sunt si ce feroce.. dar incetu cu incetu din greseli se invata..
Acum in acelas acvariu in care acum 5luni se Plimbau 2 jack dempsey .. au casa 8neoni .. 4sanitari ... Vreau sa mai adaug 6 Tetrazona pt viata pt culoare dar nu sunt sigur ramane de vazaut.
Acvariul este de 80cm lungime 40cm latime 40cm inaltime. Ca substrat am facut o combinatie intr-un pietris fin de 2- 5mm + nisip ... Ca parte hardwer nu pot spune multe .. Un filtru aqua el de 150w , un filtru Aqua El Fun 2, ca iluminare inca sunt in upgradare.. momentan stau cu 2xTld 842 si 1 x Aqua Glo de 20w toate.. urmeaza 930.
Plante cateva fire de cryptocryne, un "buchet" de ludwigia, 2 echinodorus Amazonicus inca puiuti, .. Echinodorus cordifolius,Echinodorus bolivianus, elodea,Cabomba caroliniana, si cate micute .. inca in upgradare. ( pe viitor .. urmeaza inca o tufa de ludwigia .. niste iarba tip gazon, eventual java mos ..ce mai vad ce imi place prin magazine, pietze .. )
In substrat am pus niste pastilute .. nu mai stiu denumirea exacta ca le dadea la bucata ... ( rotunde si albastru inchis )

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

am reusit sa fac mai multe poze .. si sa pun plante in plus
image
image
image

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

V-at propus sa nu mai vb cu mine > ? De ce nu zice nimeni nimic .. de bine sau de rau ?

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

au fost denivelari dar s-au facut plane. .
Din pacate asa am cumparat-o ( Chika e mopan ) mi-a placut ca e lunga si are grota ( si creaza latime mai mare cu ea decat fara )

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com