[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Buna seara  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Author Message
alexio24
Unripe member

Joined: 01/05/2016 19:14:06
Messages: 1
IP:
Offline


Buna seara si Paste fericit!!!Am achzitionat recent un acvariu Juvel Rio 180, m am mai ocupat de acvaristica acum cativa ani, vreme de 3 ani de zile, doar acvariu de apa dulce.Am inceput recent sa ma documentez in vederea intocmirii unui acvariu marin si imi dau seama ca lucrurile sunt diferite in comaparatie cu un acvariu cu apa dulce.Va rog pe cei care aveti experienta sa mi dati si mie niste sfaturi , mi ati fi de mare ajutor.
As pputea sa fac din acvariul mentionat mai sus unul marin dar fara sump?adica as putea folosi doua filtre hang on mai maricele si eventual sa cumpar un skimmer pt inceput?
Este esential un aparat de control automat al nivelului apei sau il pot achizitiona in timp?ma scuzati ca dau navala cu intrebarile si va multumesc ca sunteti draguti sa imi raspundeti.
Cate kg de piatra vie as putea folosi pt inceput pt ciclare?lumina actinica cam ce putere trebuie sa aiba la 180 l de apa?
Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com