[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Melci australieni?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
masterx
Junior member
[Avatar]

Joined: 05/06/2006 09:49:31
Messages: 46
Location: Bucuresti, berceni, piata progresu
IP:
Offline

Pana acum cateva zile am tot avut melci (nu stiu ce specie.. sora-mea e cu melcii... ammai postat despre ei la "icre neindentificate") eu zic ca erau cat se poate de banali... anyway... imi haleau la echinodorus in prostie si desi acvariul este in asteptarea pestilor deoarece treb. sa construiesc o masa, deci nu am nici un caras in el (ca de obicei astia au ce au cu plantele si ti le rup) cu toate acestea am gasit frunze de vallisneria gigantea rupte... oare melcii? Ca sa evit defrisarile astea mi s-a spus sa iau melci australieni pt. ca aceea nu mananca plantele. Aici vine intrebarea mea.... de unde sa iau eu melci australieni? O sa ma duc in obor sa vad daca au. As vrea totusi sa le stiu denumirea speciei si m-am gandit ca aici ma ajutati voi.Multumiri anticipate

Acvarist in devenire
[Email] [WWW] [Yahoo!]
dark_one
Junior member

Joined: 11/04/2006 04:28:33
Messages: 66
Location: Deva
IP:
Offline

nu stiu cine tio spus asa ceva, in fine e un ratat probabil, shi nu iti fa probleme, pt. ca melci nu mananca decat frunzele plantelor din care incepe sa dispara clorofila din diverse motive, shi alge in special cele filamentoase.

e plina tara de escroci.......e plina tara de oameni naivi.......hai sa-i ajutam pe cei din urma
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com