[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pui guppy  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
simo105
Junior member
[Avatar]

Joined: 09/04/2015 11:54:40
Messages: 49
Location: Brasov
IP:
Offline

Buna :* va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi :* am acvariu de 25 l, 30-35 pui gupy de o zi si o luna . V-am urmat sfaturile, am luat acvariu separat pt pui . Ideea e ca nu am pompa sau filtru pt ei deocamdata. As vrea sa stiu, daca pot suplini asta prin schimb frecvent d apa, plante .Marti/miercuri vor avea pompa. Nu am gasit cu reglaj ink :*. Multumesc anticipat :*
severum777
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/11/2015 17:54:47
Messages: 976
Location: Baile Govora jud. Valcea
IP:
Offline

Eu am avut un pui de guppy intr-un acvariu de 5 litri, de care am uitat ca e acolo, problema e ca nu ai spatiu un care sa se dezvolte si mai mult decat filtrare guppy au nevoie de caldura. Sunt rezistenti, dar au nevoie de filtrare eficienta si o temperatura de minim 24 °C ca sa se dezvolte bine, am avut pui de guppy si la 18 ° C, dar nu au crescut repede si nici nu sunt cine stie ce frumuseti.
Ei pot rezista, dar mai bine faci schimburi zilnice de apa, lasi un bidon taiat cu apa peste noapte si schimbi zilnic .
Gege
Senior member

Joined: 10/12/2014 18:25:21
Messages: 563
Location: Constanta
IP:
Offline

Cate :*, pupacioasa aceasta domnisoara....

Niciodata nu e indeajuns in acvaristica
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/48013.page
simo105
Junior member
[Avatar]

Joined: 09/04/2015 11:54:40
Messages: 49
Location: Brasov
IP:
Offline

Se mai intampla..

This message was edited 1 time. Last update was at 01/04/2016 09:21:29

cingo171179
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/11/2011 14:30:41
Messages: 744
Location: CONSTANTA
IP:
Offline

dece vreti sa aveti pui de guppy daca ii cresteti la 18? pt ce va mai chinuiti?

exista ata informatie pe forumul asta despre cum s e cresc corect guppy si voi ................

copy peste articol parametri generali

"Aria lor de raspandire este foarte larga, aceasta fiind in America de Sud, la nord de Amazon, precum si in insulele Trinidad si Barbados. Temperatura optima este de 22-24° C."

pentru o crestere rapida puii guppy se tin chiar si la temperatura 26-28 grd, hrana de calitate(cu un cotinut de proteina mai mare), schimburi de apa

pestisoru meu de aur
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com