[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
le-am dat paine sa manace...  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
aqva
Member
[Avatar]

Joined: 03/06/2006 14:40:21
Messages: 146
Location: Bucuresti
IP:
Offline

azi in timp ce imi hraneam pestii savuram o BUCATA de paine delicioasa si m-am gandit ca ce ar fi sa le dau si lor... stiu ca in gradina botanica daca arunci in lac o bucata de paine... e teroare, vin tot felul de pesti, inclusiv am observat unii portocalii, destul de mari (cred ca unii au un kg) si cred ca-s carasi

sa mentionez ca eu am 10 guppy si 3 vellifera balon, guppy au mancat o gramada de paine, dar velifera (cred ca erau satuli) nu prea s-au atins...

acum intrebarea este care este cea mai grava chestie care se poate produce de pe urma acestui mic experiment?

Dubito ergo cogito;cogito ergo sum.
betta
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2003 18:44:39
Messages: 1207
Location: Timisoara (Circumvalatiunii)
IP:
Offline

@aqva: si ce anume ne-ai comunicat nou cu postul tau?
Pe langa ca se umfla si crapa mai e si un mediu excelent de cultura pentru bacterii (nu d'alea folositoare).
Ai vazut vreodata paine mucegaita? Asta inseamna ca nu e oprita din fermentatie... asta, cu alte cuvinte, duce la scaderea pH-ului, "tulburarea" apei, proliferarea de bacterii si ciuperci deci cam asta poate sa se intample...
Plus ca valoarea nutritiva e scazuta.
Postul asta ramane la categoria "asa nu ".

Traieste ca si când ai muri mâine! Învata ca si când ai trai vesnic!
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eee...daca pe linga piinica le turnai si un stop de vin in acvariu, alta era treaba...

Ce sadici puteti fi unii dintre voi...pacat de niste suflete nevinovate.
masterx
Junior member
[Avatar]

Joined: 05/06/2006 09:49:31
Messages: 46
Location: Bucuresti, berceni, piata progresu
IP:
Offline

:baaa: cum sa le dai paine pestilor.... poate daca erau carasi... si sa fie maricei. Eu mancam un sandwich deasupra bazinului (din greseala nu mi-am dat seama ca sunt deasupra lui... vb cu unu`), a cazut o bucata de paine si carasul a si inghitit-o.. dar nu e bine sa dai paine pestilor mici.... cum ai dat tu la guppy.

Acvarist in devenire
[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com