[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Alge  XML
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Author Message
m3.sdele
Unripe member

Joined: 06/02/2016 16:35:17
Messages: 1
IP:
Offline

Buna seara toturor! De cand am acvariu nu am avut probleme cu algele, acum parca le a aruncat cineva cu galeata si nici ca mai scap de ele, in fiecare saptamana chinui saracii pesti si curat totul si tot apar algele, am plante naturale si ele sunt pline si nu stiu ce sa ma fac cu ele, manual nu le pot indeparta, am incercat cu apa oxigenata, prostii si tot degeaba. Sa le arunc? Sa le tai aproape de radacina si vor creste la loc? Sa le arunc? Nu stiu. Poate ma puteti ajuta cu sfaturi
Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ceea ce ne spui tu este similar cu a da telefon la un spital spunandu-le doar ca nu te simti bine si sa le ceri un tratament
In primul rand nu te-ai prezentat, nu stim de unde esti, ce acvariu ai, de cand este, ce faci tu pe acolo, etc, etc, etc...

In rest, la obiect nu putem sa spunem decat ca ne pare rau de ceea ce ti se intampla


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
Talanelu
Member

Joined: 20/12/2015 20:48:22
Messages: 215
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Acelasi raspuns l-am primit si eu de foarte multe ori dar sa stii ca are dreptate .

Staight outta Bucharest
timrelu
Junior member

Joined: 22/02/2015 08:41:01
Messages: 67
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ce plante ai in Marin ???

This message was edited 1 time. Last update was at 07/02/2016 21:38:35

 
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com