[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
molli sau velifera?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
aqva
Member
[Avatar]

Joined: 03/06/2006 14:40:21
Messages: 146
Location: Bucuresti
IP:
Offline

asta este primul meu post p forum... asa ca am ceva emotii

ok am cumparat 3 (1m+2f) pesti fff frumosi dar nu inteleg ce rasa sunt!!! ca gasesc tot felul de nume contradictorii... la pet shop scria vellifera balon si p net am gasit molly, uitati aici o poza (sunt aia de joc aia mai grasi!! balonati)
http://groups.msn.com/AquariumTropicalFishKeepingHobbyists/afroditesfishes.msnw?action=ShowPhoto&PhotoID=1540

si inca ceva, i-am pus intr-un acvariu cu guppy(10 pesti) (am un acvariu de~25L) unde le merge perfect guppilor, cam toate femelele sunt gestante...
credeti ca o s am probleme de incompatibilitate? vad ca guppy s-au cam speriat... si stau ascunsi in plante, poate os a se obisnuiasca(au numai 1 ora de cand sunt impreuna)...

multumesc mult.

Dubito ergo cogito;cogito ergo sum.
Radu Luchian
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 24/04/2006 20:19:48
Messages: 310
Location: Suceava
IP:
Offline

In 25 L si guppy si ashtia noi e cam mult. Dupa parerea mea ar trebui ceva mai mare, ca dupa ce incep sa se inmultesca nu vei mai avea in ce sa ii tii.

P.S.

Cred ca sunt intr-adevar velifera.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Da. Sunt Molly Velifera varietatea balon

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

radu_luchian wrote:In 25 L si guppy si ashtia noi e cam mult. Dupa parerea mea ar trebui ceva mai mare
Idubitabil™ ca trebe un acvariu mai mare . Si inca repede.
O sa apara destul de repede problemele in ala de 25 litri si parca vad ca ne vedem la sectiunea "Boli/Tratamente" .

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com