[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Eden501  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Gabriel
<'))))<
[Avatar]

Joined: 23/11/2001 02:00:00
Messages: 2030
Location: Constanta
IP:
Offline

Pentru cei interesati de acvariile mici (nano - ca sa folosesc un termen utilizat pe alte forumuri) exista un filtru extern numit Eden501 facut de o firma italiana cu acelasi nume Eden. Opiniile sunt extrem de favorabile acestui filtru pe alte forumuri ceea ce m-a facut sa cumpar doua bucati (unul pentru birou) si altul pt acasa. Se poate folosi la acvarii de pina la 60litri volum. Diferenta cea mai importanta intre acest filtru si unul intern pentru acelasi volum este ca volumul mediilor de filtrare este mai mare si se pot folosi medii pentru filtrarea bilogica (inele ceramice poroase) spre deosebire de un filtru normal interm care nu foloseste decit un burete. Ar mai fi si alte avantaje lesne de inchipuit ce tin de aspectul estetic si de usurinta in utilizare.
Din pacate acesti italieni nu au importator in Romania. Eu le-am luat din Atena.
Poze
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Mi se pare genial. Arata foarte bine

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com