[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Alga sau ce?  XML
Forum Index » Alge
Author Message
sonic11
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 09/02/2015 23:20:20
Messages: 413
Location: In apropiere de Targoviste
IP:
Offline

Salutare.
Ast?zi la o privire mai atenta la bazinul de carantina am observat ceva ciudat pe geamuri.
Pote cineva sa ma lamureasca ce este
[Thumb - WP_20151013_007.jpg]

stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Este vorba despre un animalutul numit hidra.
Fiind acvariu de carantina sa inteleg ca nu ai tot timpul pesti in el. Probabil n-are cine sa le haleasca.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
sonic11
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 09/02/2015 23:20:20
Messages: 413
Location: In apropiere de Targoviste
IP:
Offline

Da Stefan ai dreptate este vorba despre hydra, am reusit intr-un final sa g?sesc pe net ce este ciudatenia.
Cred ca o sa bag 2..3 mulinezi sa ia micul dejun.
Care sa fie cauza aparitiei?
Bazinul respectiv are 30 litri si are un filtru dyi care contine un litru de siporax burete si perlon.
Este iluminat cu danda led in momentul când este populat si da ai intuit bine, nu este mereu populat.
 
Forum Index » Alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com