[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
am nevoie de putin ajutor va rog  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Author Message
ptmdanezu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/07/2014 09:44:21
Messages: 395
Location: Bucuresti
IP:
Offline

salut,

Am o problema cam mare cu acvariul, la ultimile teste am constatat ca am nitritii cu o valoare de 0.5 si din pacate risc sa pierd putinii corali pe care ii am.
Dupa ce am eliminat rand pe rand problemele am constatat ca apa de osmoza nu este buna, mai exact valoarea nitritilor din apa osmozata este 0.1. Trebuie sa imi cumpar cat mai urgent un filtru NPS sa il montez la sistem, problema este ca cei de la Tropheus imi pot da filtrul tocmai la inceputul saptamanii iar cei de la Coralis nu imi pot vinde apa pentru ca trebuie sa umple un acvariu de 1200 l.
Asadar, as avea nevoie de 50- 100 l de apa de osmoza, daca este cazul platesc, am bidioane, am tot ce imi trebuie numai ca depind de ajutorul unuia dintre voi.
Daca nu fac in curand un schimb de 20% din apa risc sa pierd cam tot, desi vad ca zoasi, gsp-ul, kenya si xenia se deschis singura problema momentana fiind monitpora digitata pe care cred ca il voi pierde.

On tour
ptmdanezu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/07/2014 09:44:21
Messages: 395
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Multumesc se poate inchide

On tour
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa sarata)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com