[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
femela foarte agressiva  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
BratuAlexandra
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/05/2015 18:11:53
Messages: 34
Location: Constanta
IP:
Offline

Buna seara....uitandu.ma la acvariu sa vad ce se mai petrece am observat ca un pui de guppy femela la vreo 2 luni sau 3 nu mai retin este agresiva cu toti pestii din acvariu ciupeste tot ce prinde si nu inteleg de ce..tinand cont ca tocmai mi.a omorat un mascul de zebra..ce sfat imi dati...mie mi se pare ciudat sa fie asa agresiva
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Daca nu doresti un peste agresiv, o scoti din acvariu. Daca doresti sa-i mai dai o sansa, poti sa o izolezi intr-o cresa pentru cateva saptamani, pana se lInisteste si tu te lamuresti daca e ceva vizibil (poate e gravida?).

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
BratuAlexandra
Junior member
[Avatar]

Joined: 21/05/2015 18:11:53
Messages: 34
Location: Constanta
IP:
Offline

Nu imi dau seama daca este gravida dar ataca din senin fara nici un sens..toti pestii parca o luasera razna din cauza ei dar dupa ce am izolato s.au linistit apele...mai sunt femele de varsta ei dar nici un semn sa ciupeasca vreun peste in schimb ea cum am spus a casapit o zebra..crezi ca isi va revenii daca o izolez ca nu vreau sa ma scap de ea
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com