[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Femela xipho gestanta  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
Sergiuser
Unripe member

Joined: 09/07/2015 18:23:45
Messages: 4
IP:
Offline

Buna! si bine v-am gasit! Sper sa ma lamureasca si pe mine cineva....am un acvariu comunitar de 80l in care am 26 de pestisori dintre care 2 femele de xipho gestante una mai mica una mai mare pe care le am de o saptamana...imi poate estima cineva data cand o sa dea nastere puiutilor? cand ar trebui le pun in puietoarea aia de plastic? pun un link cu un filmulet cu cele doua femele...sa le fac poze este mai greu. multumesc mult!

https://www.youtube.com/watch?v=-2VCXRA4yco
Sergiuser
Unripe member

Joined: 09/07/2015 18:23:45
Messages: 4
IP:
Offline

Nimeni nimic?
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

ai multi pesti pentru acvariul ala ceea ce inseamna ca e suprapopulat.femela e gestanta dar e abia la inceput mai poate dura si o luna pana fata poate si mai mult. ai nevoie de o triere in acvariu. Ai foarte multe specii care nu sunt binevazute unele cu altele

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
Sergiuser
Unripe member

Joined: 09/07/2015 18:23:45
Messages: 4
IP:
Offline

23 de pestisori am in total...in afara de cele 2 ciclide africane pe care le scot in cateva zile ce ar mai trebui sa scot? Reatu nu par sa fie agresivi unu cu altul si sunt linistiti
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

primu rand scalarii aia dar ca fi sa ii tii ar cam trebui amandoi singuri in acvariu si intr`unul de vreo 100+ litrii deci si ei ar trebui isa ii dai restul nu am vazut exact ce mai ai doar ca sunt o sumedenie

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
Sergiuser
Unripe member

Joined: 09/07/2015 18:23:45
Messages: 4
IP:
Offline

Bun...saptamana asta sper sa scap si de scalari.
Mltumesc mult! Dar mai am o intrebare...cum imi dau seama ca se apropie timpul?
Mersi mult inca o data!
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

se umfla si mai mult dublu decat este acum.Eu am avut 2 femele in trecut carre erau gestante amandoua si eram la fel ca tine nu stiam cand am vazut ca i se umfla tare tare burta am puso dar oricum a ta mai are de\stul

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
adrian11
Junior member

Joined: 18/12/2015 00:34:11
Messages: 6
IP:
Offline

Buna ziua! Am si eu o femeia de xifo gestanta! Dar nu stiu exact cand trebuie sa fete! Am mai b?gat-o in maternitate dar dupa 2 zile nu mai avea burta! Cred ca e stresat! Am un acvariu de 126 l! Cu Molly guppy neoni sanitari si 2 scalari puisori! Plus 20 pui Molly galben 20 Molly negre 22 guppy si 12 xifo alb! Si as vrea sa am si xifo rosu! Vreau ajutor daca se poate multumesc!
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com