[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Substrat  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
ScapyAlx
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/07/2015 05:36:39
Messages: 56
Location: Tecuci, jud.Galati
IP:
Offline

Buna! Am o nelamurire... am comandat recent Substrat JBL Manado .... Totul bine si frumos pana l'am asezat in acvariu.... nu am suficient.. mai ales ca eu vreau sa fac "dealuri" spre spatele acvariului..imi mai trebuie in jur de jumatate de litru de substrat.. si nu prea imi vine sa fac iar comanda ....vreau sa se vada doar pamantul in acvariu.. nu si nisip sau pietris peste... pot sa pun putin nisip la baza "dealurilor" in asa fel incat sa nu se vada si peste substrat?.. ca sa imi pot forma acele "dealuri"?... va face rau radacinilor de la plante?
[Email]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Jbl mandado din cate stiu nu e substrat fertil.....mai bine cumpara aquabasis sau un substrat fertil sa il pui sub mandado.....

My nano reef



[Email]
mugurel
Senior member
[Avatar]

Joined: 13/02/2014 14:48:53
Messages: 1300
Location: IASI
IP:
Offline

Indiferent de tip, acest substrat nu prea se foloseste in acvaristica marina, locul unde ai postat.

Nici frumos pâna la douazeci de ani, nici cuminte pâna la treizeci si nici macar bogat pâna la patruzeci nu m-am facut. Dar si sarac asa ca anul acesta, ca în anul trecut si ca de când sunt, niciodata n-am fost…(Ion Creanga).
[WWW]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Da!

My nano reef



[Email]
ScapyAlx
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/07/2015 05:36:39
Messages: 56
Location: Tecuci, jud.Galati
IP:
Offline

mhm... am vazut !.. recunosc!... dar am vazut prea tarziu )) ... greseala mea! imi pare rau )... din cate am auzit de la veterinarul cainelui meu.. care are un magazin plin cu pesti...mi'a spus ca e foarte bun pentru ce plantute am eu.... deci pot pune nisip sau nu?)... nu mai dau comanda pe net de nimic!!!... m'a ajuns un acvariu de 100l undeva la 8 milioane... si mai trebuie sa ii construiesc si capacul... nu mai vreau!! )
[Email]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am mutat topicul, la sectiunea potrivita subiectului discutat.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
ScapyAlx
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/07/2015 05:36:39
Messages: 56
Location: Tecuci, jud.Galati
IP:
Offline

saru'mana
[Email]
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

ScapyAlx wrote:... m'a ajuns un acvariu de 100l undeva la 8 milioane...


asta e doar inceputul , inca mai ai mult )))
ScapyAlx
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/07/2015 05:36:39
Messages: 56
Location: Tecuci, jud.Galati
IP:
Offline

imi placea ideea la inceput.. mai ales ca mama mi'a cumparat un acvariu micut la 5 ani ... ala a fost scos din uz de nenumarate ori.. mama nu se pricepea.. eu eram prea mica.. dar acum vazand ca sora mea vrea si ea unul... am spus sa facem unul mare mare.. sa furam si sa bagam toti pestisorii in el ).... dar acum nu prea mi se mai pare roz ideea cu acvariu.. dar lasa.. i'am facut moftul acum.. ma va tine peste 20 de ani pe canapea la ea in casa ca nu voi avea unde sa stau.. daca se va intampla asta ))

This message was edited 1 time. Last update was at 13/07/2015 13:29:41

[Email]
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com