[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Yellow tang cu problema  XML
Forum Index » Pesti marini
Author Message
systhem
Member
[Avatar]

Joined: 27/02/2015 14:43:14
Messages: 135
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Buna tuturor!

Am un yellow tang, care a fost bagat in acvariu impreuna cu doi clowni, si se inteleg minunat. Dupa o luna am mai bagat un Lawnmower blenny, pe care cand are sansa il fugareste pana se ascunde. Tot asa face si cu Diamond Goby, pe care l-am bagat weekendul acesta. Am citit ca pot sa pun o oglinda in fata acvariului, si se linisteste, dar cum am pus a devenit si mai agitat, si cred ca este ceva stresant pentru el. Aveti alta idee cu ce il pot linistii?

Mersi mult!
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Daca ai tot bazinul ala mic (80 cm lungime), nu te mira de agresivitatea tangului fata de noii veniti... e firesc sa se intample asta, deoarece pestele nu are la dispozitie un "spatiu vital".

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
 
Forum Index » Pesti marini
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com