[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
donez pesti, plante...  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

In urma rebrenduirii, donez tot ce inseamna plante si pesti. In speta, vreo 10-12 black tetra ternetzii "batrani" de 3 ani si ceva, dar se tin foarte bine, sunt sanatosi, 3 Rasbora Arlequin si niste melci asasini. Ca plante am o tufa mare de tot de moss, poate flame sau christmas, nu mai stiu de care este. O cioata de vreo 30 cm acoperita cu anubias in stare buna, vreo 5-6 manunchiuri. Un pui de nufar cu vreo 5-6 frunze maricele, 3-4 cm. Un bolbitis destul de maricel si stufos. Foarte multe fire de Cryptocorine. o tufa mica de Microsorum pteropus 'Windelov'. Inca 10-12 fire de ceva verde-rosiatic la varf, ceva gen lymnophila, dar nu mai stiu exact de care e. Apar unele din ele prin ultimele mele postari de pe "holandeza de giulesti reloaded" http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/380/17251.page. De maine dimineata pot incepe donarile. Doar pe telefon si doar pe Giulesti, la Mega Image. 0722.335036. Ionut.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Adaug 4-5 "ramurele" de marsilea lungi de 5-6 cm. Erau in substrat.
Pana marti maxim tin plantele in galeti si pestii cu anubiasul intr-un acvariu de 30 de litri.

This message was edited 1 time. Last update was at 23/05/2015 19:06:39


Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Anubias rezervat catre... anonim, ca e greu sa spui numele la telefon, restul plantelor rezervate complet Alexandrei. Raman pestii si melcii asasini. Rogu-va, nu ma lasati sa ii dau pe apa Dambovitei, mi-au fost parteneri de viata 3 ani. Cine se baga la pesti dau bonus 2-3-4 creveti cherry mari 2 cm, care fac pui des. Am avut minim 50 de pui pierduti in malul de pe fundul acvariului, deci sunt prolifici

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Dorin si-a rezervat pestii si melcii pentru maine dimineata la 9, deci mai pe romaneste am cam dat totul. In caz ca vreunul se razgandeste, revin cu noutati. Pana atunci, donatia s-a cam incheiat. O seara buna tuturor. Si scuze celor care nu au avut noroc.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Donarea s-a incheiat cu succes, va multumesc frumos de gazduire. Ape line tuturor si ne-om mai auzi cand m-oi reapuca de microbul acvaristic. Se poate inchide. O zi buna.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com