[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Intrebare.  XML
Forum Index » General info
Author Message
serinox
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 16:34:59
Messages: 92
Location: Iasi
IP:
Offline

Salutare. Puteti sa ma ajutati in identificarea acestui individ?.Nici macar nu stiu de unde a aparut in acvariu. Stiu doar ca a iesit din crapatura unei pietre atunci cand am zdruncinat-o din greseala. As vrea sa stiu cum se numeste ca sa pot cauta pe sfantul google detalii despre ei . Mai este unu la fel ca el numai ca nu e dungat, este cu bulinute.
[Thumb - 20150419_121712.jpg]

fanta
Member

Joined: 10/10/2007 10:31:36
Messages: 210
Location: Sos. Giurgiului Bucuresti
IP:
Offline

Pangio kuhlii
serinox
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 16:34:59
Messages: 92
Location: Iasi
IP:
Offline

Multumesc
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

dar nu inteleg cum naiba sa apara din senin in acvariu ?

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
serinox
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 16:34:59
Messages: 92
Location: Iasi
IP:
Offline

Cum vrei sa apara? am luat piatra aia de decor de la un baiat si peste ceva timp am observat ca misca ceva in dansa, ca piatra respectiva are gauri si canale in ea. Si erau ramele astea doua . Mare chestie...
hauserBZ
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/05/2015 19:51:12
Messages: 487
Location: Buzau
IP:
Offline

pai acum am inteles.dar de mai sus chiar mi se parea cam aiurea adica ca si cum picase din cer la tine in acvariu)

Nisipul Rosu, Malawi 200L
[Email]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

cel care a intrebat avea toate motivele sa fie curios,nu avem noi de udnde sa stim.acum ca pomenisi de piatra respectiva,ma intreb daca ti.a dat.o cu tot cu apa,sau cum a facut kuhli sa supravietuiasca transferului?

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
serinox
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 16:34:59
Messages: 92
Location: Iasi
IP:
Offline

Piatra provenea din acvariul unui baiat care a renuntat la acvaristica si mi-a donat-o mie.Probabil nici el nu si-a dat seama ca in piatra respectiva se ascundeau acei 2 kuhli.. omu a luat piatra frumos din acvariu si mi-a varat-o imediat intr-o punga si de la el pana la mine acasa au putut rezista 5 min.. Eu sunt sigur ca din piatra lui au aparut acesti 2 indivizi pentru ca din alta parte nu aveau de unde sa apara in acvariu.. Cam asta e povestea acestor 2 kuhli.
Oricum pestisorii sunt bine, le place piatra la nebunie astfel incat isi petrec tot timpul numai in scorburile ei.. Eu cand am deschis topicul asta l-am deschis cu intentia de a ma informa in legatura cu denumirea speciei.. nicidecum sa dezleg misterul aparitiei lor.. Daca tot ati insistat v-am spus si povestea lor .
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 06/07/2013 01:33:53
Messages: 3441
Location: Prin tara
IP:
Offline

imi plac povestile cu final de pesti fericiti

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
serinox
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 16:34:59
Messages: 92
Location: Iasi
IP:
Offline

paradoxx wrote:imi plac povestile cu final de pesti fericiti

E bine de stiut ) .
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com