[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Thread: Acvariu EHEIM 180, Sistem CO2, Filtru Extern  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
troponel
Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2012 22:28:12
Messages: 280
Location: Bucuresti Drumul Taberei
IP:
Offline

Salut

Acvariu EHEIM 180 100Lx40lx45h, capacul e modificat de mine si poate tine 4 neoane 39W dar droserele pe care le aveam s-au ars impreuna cu neoanele si am cumparat unul nou si 2 neoane noi 350 RON (pret droser osram + 2 neoane si conectori noi 85 RON)

Filtrul Tetratec 1200 - functioneaza perfect si este foarte silentios, eu dorm cu el in camera
are robineti nontati pe furtune si pe in si pe out sunt foarte multumit de el - 300 RON


Capitolul CO2 am 2 variante una mai scumpa si una mai ieftina

am 2 butelii:

-una de aluminiu are maner de transport are undeva in jur de 9 kg capacitate 300 Ron era folosita pentru imageimage

-varianta mai ieftina este un extinctor prevazut cu robinet adecvat pe care am dat 100 la pachet cu o revizie si montaj, este din otel pun in ea 6 kg co2 PRET 200 RON (pe asta o folosesc eu acum)

2x reductoare de presiune:
- varianta mai scumpa un micromac cu 2 manometre si 2 robinete de linie separate si valva siguranta 250 Ron eu nu il folosesc pentru ca nu am robinet de reglaj fin pentru el.

-varianta mai ieftina este un reductor de model vechi tot cu 2 manometre si cu robinet de reglaj fin 150 Ron am dat numai pe robinet 70 Ron dar isi face banii (pe asta il folosesc eu acum)

Recapitulare

Acvariu Eheim 180 -350 RON (reducere 330 RON si asigur transport )
Filtru Tetratec 1200 -300 RON
1.Butelie CO2 aluminiu -300 RON
2.Butelie CO2 otel -200 RON
1.Manometru MicroMac -250 RON
2.Manometru cu robinet de reglaj fin -150 RON

LA 2 produse cumparate 10% reducere

ori pe mail marius_mosu@yahoo.com
dar cel mai bine la tel: 0723603851


Marius
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com