[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
acvariul meu  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12056

cateva detalii: marime: 160l ; locatari : 12 discusi, 2 corydoras , 1 kuhli , 2 ancistrusi , 3 ramirezi, multi melci pomaceea pui; plante: ce se vede, urmeaza sa mai pun cateva.
pozele nu sunt foarte clare...deoarece nu am avut experienta si nici aparatul necesare pentru a face niste poze extraordinare
[Email]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mg_cmt wrote:http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=12056

cateva detalii: marime: 160l ; locatari : 12 discusi, 2 corydoras , 1 kuhli , 2 ancistrusi , 3 ramirezi, multi melci pomaceea pui; plante: ce se vede,

Ca ansamblu, e frumusel foc! :-)

Dar nu ai cam multi locatari pe acolo? 12 discusi in 160l? + restul...

Oricum, ai dovedit ca "mititel" asa cum esti, ai ceva talent de acvarist! :-) :bravo2:
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

o sa mai dau din discusi, dar am luat mai multi ca sa ma aleg cu cativa frumosi. multumesc mult pentru aprecieri dolly
[Email]
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Faini discusii!
I-ti spun ceva ca sa sti la ce sa te astepti pe viitor. O sa se aleaga vreo cateva perechi de discusi mai incolo. Pastreaza numa una care-ti place tie mai mult si restul va trebui sa-i dai. Daca vei vrea si pui va trebui sa dai toti pestii ceilalti (daca or mai fi toti pana atunci) mai putin ancistrusii si corydorasii care nu prea au treaba cu puii.
Acum sunt prea multi pesti in acvariu. As mai adauga pe langa ce ai spus tu si neonii de care ai uitat...
Ca si estetica e fain acvariul insa putin dezordonat dupa parerea mea.
[Email]
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

da...imi cer scuze ca am uitat de neoni....si dupa cum amai zis am luat mai multi discusi ca sa raman cu ccativa care s-au dezvoltat bine si sa am de unde sa aleg
[Email]
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Nu e nevoie sa-ti ceri scuze . Am vrut doar sa subliniez ca sunt cam multi pesti.
mg_cmt wrote:si dupa cum amai zis am luat mai multi discusi ca sa raman cu ccativa care s-au dezvoltat bine si sa am de unde sa aleg

Am postat in acelas timp si nu am vazut raspunsul tau.
[Email]
diskusfun
Member
[Avatar]

Joined: 25/11/2001 02:00:00
Messages: 160
Location: Bucuresti-b.dul Brancoveanu
IP:
Offline

felicitari ... se intrevede pasiunea !!! si nu conteaza virsta atunci cind doresti sa realizezi ceva...

The road to happiness lies in two simple principles:
Find what it is that interests you and that you can do well, and when you find it, put your whole soul into it - every bit of energy you have.
[Email] [WWW]
killy_ady
Junior member
[Avatar]

Joined: 26/12/2005 18:11:51
Messages: 74
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

buna seara.frumos acvariul tau,dar as vrea sa te rog sa scoti nuca aia de cocos intreaga de acolo , iar daca tot cauti plante ti-as sugera sa pui unele din habitatul amazonian si nu altele din alt habitat doar ca dau bine.ps;daca vrei o buturuga mai inalta pe la 40cm da-mi pm.salutare.
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

E mititel si el si abia la inceput.... Va capata experienta pe parcurs. Este mult prea pasionat. Mai da-i ragaz o vreme si se va documenta mai mult despre discusii, sunt sigura.

Oricum, tine cont de virsta lui si de faptul ca s-a vazut ca isi doreste discusii cu adevarat.
killy_ady
Junior member
[Avatar]

Joined: 26/12/2005 18:11:51
Messages: 74
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

stiu dolly ai perfecta dreptate ,este un pusti simpatic si tocmai de aceea as vrea sa il ajut cu un sfat ,doua.nu as dori sa faca greselile pe care le-am facut eu pentru ca este cu adevarat un pusti care chiar vrea sa aiba un acvariu deosebit.daca toti pusti ar fi ca el cu acvaristica in sange....
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Daca ar fi toti ca tine, lumea ar fi mai frumoasa! :-)
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

Hai mai .. nu ati invatat ?
Din gereseli se invata !! Eu nu mi-am pus jack dempsey si toti ziceau nu ? M-am lamurit.

Life sucks we keep walking !

E frumos acvariu treb impodobit mai mult .. ca si al meu deasemenea.. dar cu timpul !

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

multumesc tuturor pentru aprecieri/sugestii

@adi multumesc pentru sfaturi ...in legatura cu plantele asa as face as mai pune am cautat niste fire de valisneria si grlosotigma dar nu am gasit smilie am fost si in obor azi de dimineata sa cumpar dar piata s-a inchis

@dolly & diskusfun multumesc mult ca ati apreciat munca mea

astept in continuare sfaturi
[Email]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com