[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Inchiriez Osmozor cu pompa booster  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Inchiriez contracost osmozor cu pompa booster, modelul meu aquili, la etajul 8 unde stau abia se...taraie. Trebuie sa adun vreo 300l de apa

Toate bune , Ionut

Ionut Dumitrascu
Sebastian Costin
Alchimistu'

Joined: 02/03/2010 22:53:39
Messages: 2159
Location: Satu Mare
IP:
Offline

ionut_dt wrote:Inchiriez contracost osmozor cu pompa booster, modelul meu aquili, la etajul 8 unde stau abia se...taraie. Trebuie sa adun vreo 300l de apa

Toate bune , Ionut

Poate te orientezi sa achizitionezi o pompa booster ... ca tot o sa ai nevoie de apa si pentru schimburi , am vazut unele pe la 350 lei

Evolution reef - Aquaforest
Picolino – Optiwhite cube - retras
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Si achizitionarea uneia am luat-o in calcul doar ca momentan bugetul este directionat catre nisip-ceva piatra pt rockscape-inca o pompa de valuri-poate update la lumina si lista poate continua

Pt schimburi ma bazez pe timpul liber pe ca-l am ca sa colectez apa (19L intr-o zi ) dar sunt sigur ca la vara o sa curga mai repede

referitor la pompa, eu vazusem pe WTS una pe la vreo 200 si ceva lei

http://www.wts-online.ro/magazin/pompa-apa-booster-99-bar-24-vdc127lmin-p-397.html[url]

Ionut Dumitrascu
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Stiu, si eu ma gandesc la o pompa boost, chiar daca stau la etajul 1 osmozorul meu scoate aproape un litru pe ora ceea ce ma exaspereaza chiar daca am bazinul mic, cu o pompa boost poate sa scoata 180 litri e apa pe zi , adica cat zice ca poate scoate?

My nano reef



[Email]
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

La 1L/h clar nu ai presiune mare la retea, eu inainte ( la etajul 5) adunam 6L/h, eram cat de cat multumit.

Ionut Dumitrascu
Niro
Member

Joined: 02/09/2012 11:46:25
Messages: 237
Location: Bucuresti-Crangasi
IP:
Offline

daca vrei pot sa te ajut eu cu apa de osmoza! Sa aduci bidoane si ma apuc de lucru imi zici de cati litii ai nevoie!

https://www.youtube.com/watch?v=G15GdQEvOYw
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Multumesc pt generozitate @niro dar cred ca facem amandoi ''munca de sisif'',- drumuri-bidoane(butoaie ) am nevoie de 300L


Ionut Dumitrascu
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com