[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vreau un Sfat !  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
jjojjo
Member
[Avatar]

Joined: 09/12/2012 21:27:03
Messages: 209
Location: Pitesti
IP:
Offline

de 2 zile am observat un gris masiv la mine in acvariu prezent pe rainbowfishii mei
am crescut temperatura la 27 28 29 de grade de la 26 au inceput sa moara unul cate unul si ancistrusul a murit !
ce sa fac? daca mai e ceva de facut !
[WWW] [Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Temperatura la 29-30 grade Celsius.
Daca n-ai crescut-o brusc, nu cred ca asta e motivul mortii ancistrusului.

Daca infestatia e grava, foloseste medicamente din comert.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
jjojjo
Member
[Avatar]

Joined: 09/12/2012 21:27:03
Messages: 209
Location: Pitesti
IP:
Offline

i.am gasit azi-dimineata morti toti ! au ramas decat cory
[WWW] [Yahoo!]
Mihai Boldor
Member
[Avatar]

Joined: 11/01/2012 16:33:01
Messages: 271
Location: Bistrita
IP:
Offline

Probabil nu ai intervenit la timp cu medicamentatie, asta e, dezinfecteaza acvariu cu tot ce e inauntru si mergi mai departe
[Email]
narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2471
Location: pitesti
IP:
Offline

Imi pare rau sa aud asta. De curiozitate, ai adus ceva pesti de curand? Daca da, te rog sa zici si de unde i-ai luat. Eu am luat doi pui de ancistrus de pe sf vineri si am patit-o la fel, am ramas cu un scalar si cativa neoni, restul s-au dus. Ma oftic pentru ca ramirezii depuneau si aveau mari sanse sa devina parinti. Mare grija cand micsorezi temperatura dupa o saptamana, o scazi treptat, cate un grad pe zi ca sa fii sigur ca nu le produci socuri termice.
[ICQ]
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com