[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Nunta prelungita?  XML
Forum Index » Catfish
Author Message
Faye
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/02/2014 12:45:09
Messages: 1446
Location: Bucuresti/Pantelimon
IP:
Offline

Cory trilineatus au decis acum 2 zile sa depuna. Dar n-au facut-o si ei cum vad pe la alti colegi, sa umple geamurile de oua, ci le-au ascuns cum au putut ei mai bine, pe sub frunze. N-am reusit sa localizez decat 2 oua, pe care le-am colectat cu tot cu frunze si le-am pus intr-un mincioc, fara sa le scot din apa. Le-am lasat in bazin, dar sunt izolate, ceilalti pesti nu pot ajunge la ele. Daca au depus si pe substrat, nicio sansa sa le vad.
Astazi vad ca au luat-o de la capat. Am mai vanat inca 2 oua + frunze.
Nu stiu ce sa fac. Sa mut ouale intr-un alt bazin, sau le las in mincioc? E normal sa depuna din 2 in 2 zile? E vorba despre aceeasi femela.
Maine ar fi trebuit sa schimb apa si sa aspir substratul. E indicat, sau mai aman?
O sa fiu bunica!!(sper)

Bidonul 2016-, Borcanul 2014-2016
375L: 6 scalari, 2 thorichthys ellioti, 2 ancistrusi, 6 ramirezii electric blue, 1 sewellia lineolata, 28 cory panda, trilineatus, davidsandsi, duplicareus
Faye
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/02/2014 12:45:09
Messages: 1446
Location: Bucuresti/Pantelimon
IP:
Offline



Bidonul 2016-, Borcanul 2014-2016
375L: 6 scalari, 2 thorichthys ellioti, 2 ancistrusi, 6 ramirezii electric blue, 1 sewellia lineolata, 28 cory panda, trilineatus, davidsandsi, duplicareus
Avansatul
Senior member
[Avatar]

Joined: 08/08/2013 22:37:09
Messages: 567
Location: Suceava
IP:
Offline

Ne poti da o poza cu acvariul in cauza?
Din cate stiu eu daca acvariul este bine plantat corydoras devin niste sobolani de apa care greu ii mai vezi daca ai ceva mai multe plante, iar daca spui ca ai gasit dor 4 oua fi sigura ca mai sunt pe undeva pe acolo.
Nu iti fa griji cei puternici vor supravietui cei slabi vor sfarsi mancati/ omorati de ceilalti locatari ;)

Ce fac cand ma plictisesc?

10% caut ceva de facut

90% ma plang ca nu am ce face

Ape limpezi cititorule
Faye
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/02/2014 12:45:09
Messages: 1446
Location: Bucuresti/Pantelimon
IP:
Offline

Intre timp am gasit mai multe oua, iar parte din ele au eclozat deja, intr-un bazin in care le-am mutat, sa stea singure.

Bidonul 2016-, Borcanul 2014-2016
375L: 6 scalari, 2 thorichthys ellioti, 2 ancistrusi, 6 ramirezii electric blue, 1 sewellia lineolata, 28 cory panda, trilineatus, davidsandsi, duplicareus
 
Forum Index » Catfish
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com