[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Melc asasin?  XML
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Author Message
cfrtriaj
Member

Joined: 21/01/2011 14:17:41
Messages: 134
Location: bucuresti.sec 4.oraselul copiilor.
IP:
Offline

am un melc asasin primit si vreu sa stiu daca am si melci de substrat,pomaceea...si comunitari raman fara toti cand o termina de ''asasinat'' pe cei comunitari?multumesc
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

iti spun ce mi s-a intamplat, deci nu generalizez. aveam 3 asasini in bazin si jde`mii melci comunitari. cu toate astea asasinii s-au hranit cu cei de substrat pana la exterminare, iar comunitarii prosperau in timpul asta

Mama prostilor e mereu gravida!
qwerty
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/01/2014 17:20:22
Messages: 602
Location: Timisoara
IP:
Offline

Asa cum spui, nu se poate generaliza. Eu am bagat 8 melci asasini in bazin, colcaia de comunitari. Umblau calare prin bazin. Cum am pus asasinii cum au disparut in scurt timp comunitarii. Au mai ramas doar cochiliile de ei. Melci de substrat am Neritine, care mi-au umplut bazinul de oua, peste tot unde trec caca oua. De astia nu sau atins asasinii, poate ca sunt prea mari.

Pleaca-ti urechea la vorba folositoare, chiar daca vine de la un copil; nu asculta vorba urata, chiar daca vine de la un batran.


[WWW] [ICQ]
 
Forum Index » Nevertebrate de apa dulce
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com