[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Impresii gama VIMI  XML
Forum Index » Apa
Author Message
Lemon
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2014 21:58:13
Messages: 1143
Location: Constanta
IP:
Offline

Salutare.
Ma gandesc sa incerc gama VIMI, incepand cu All-in-REd.
Intrebarea mea era daca CO2-ul lor lichid, adica Acceleratorul e la fel de bun ca EasyCarbo.

Cryptic Cherries - West-Africa river
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Au fix aceeasi compozitie chimica (din cate stiu eu).

Difera pretul, acceleratorul de la Vimi e mai ieftin.

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
qwerty
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/01/2014 17:20:22
Messages: 602
Location: Timisoara
IP:
Offline

Salut. Eu folosesc de aproape 2 spt. Vimi all in red si Accelerator. Nu pot spune inca un rezultat concludent. Am remarcat ca plantele cresc mai greu, fata de EasyLife. Cu EasyLife trebuia sa tund saptamanal unele plante, de cand cu Vimi nu am tuns nimic inca. La aprox 350 litri dozez zilnic 30ml All in red si 20ml Accelerator. Mai folosesc si ferropol24 10 pict.
Daca nu da rezultate favorabile voi incerca Denerle NPK Boster. Cat de curand vreau sa trec la alt start-up si ma voi hotara pe ce fertilizant raman. Deocamdata incerc si eu cam tot ce este pe piata.

This message was edited 1 time. Last update was at 25/09/2014 22:27:56


Pleaca-ti urechea la vorba folositoare, chiar daca vine de la un copil; nu asculta vorba urata, chiar daca vine de la un batran.


[WWW] [ICQ]
akos09
Junior member

Joined: 03/01/2013 16:51:12
Messages: 94
Location: Tg.Mures
IP:
Offline

Eu folosesc de aproape 2 luni vimi all in red.Fata de pps pro+trace mix plantele cresc mai sanatoase si pot spune ca aproape ca nu mai am alge.
All in one difera de all in red prin concentratia unor elemente chimice.
Cu all in red dupa cum scrie in descrierea produsului plantele cresc mai lent dar mai dens.
Despre accelerator nu stiu ce sa zic, il folosesc de cateva zile.Atat am observat ca trebuie dozat mai mult dupa recomandarile inscrise pe flacon decat easy carbo.
De exemplu la 100l cu plante multe si lumina multa din accelerator trebuie 6 pompite(aproximativ 6ml) iar din easy carbo 4ml.Daca e sa facem un calcul cu accelerator iesim putin mai ieftin decat cu easy carbo.
 
Forum Index » Apa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com