[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Discusi  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

donez cativa pui red melon dimensiune 3-5 cm. daca aveti un exces de pestisori mai micuti ii primesc cu placere.
0761402110
aim icon
Ancamarketing
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/03/2013 13:08:18
Messages: 1363
Location: Iasi
IP:
Offline

Trimiti m?car doi la Iasi cu curieratul? Îl chemi acasa si eu platesc transport, fara efort din partea ta.
Multumesc Anca

"Valoarea omului se masoara dupa greutatile pe care el le invinge." Voltaire
[Email] [Yahoo!]
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Imi cer scuze, dar as prefera sa ii dau doar in Bucuresti. Si cu 2 nu ai nici o sansa sa faci ceva, sunt pesti de card.
aim icon
scubu
Member
[Avatar]

Joined: 17/04/2008 00:05:04
Messages: 160
Location: bucuresti
IP:
Offline

Încerc si eu marea cu degetul...eu pot g?zdui cel putin 4buc...s-ar amesteca cu cei 4 solid blue ai mei...

.....
[Email] aim icon
Panda23
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2014 12:11:38
Messages: 69
Location: Campia Turzii, jud.Cluj
IP:
Offline

Daca nu reusesti sa ii dai, ii accept eu dar tot cu curierat pentru ca sunt din Cluj... !

Daca iti propui ceva nu renunta niciodata este posibil sa pierzi!

image
Andpop
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 20/07/2011 12:24:28
Messages: 329
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Panda23 wrote:Daca nu reusesti sa ii dai, ii accept eu dar tot cu curierat pentru ca sunt din Cluj... !


Si ii pui in acvariul de 20l?

http://www.youtube.com/channel/UCC5k3cGRBrdtKk475MWMDHA

http://www.flickr.com/photos/97357370@N05/
Panda23
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2014 12:11:38
Messages: 69
Location: Campia Turzii, jud.Cluj
IP:
Offline

Andpop wrote:
Panda23 wrote:Daca nu reusesti sa ii dai, ii accept eu dar tot cu curierat pentru ca sunt din Cluj... !


Si ii pui in acvariul de 20l?


De unde sti tu de cati litri este acavariul meu sau daca am doar unu singur ? Poate mai am unu de 200l si unu de 800l care vreau sa le populez cu pesti de apa dulce si marini ...chiar nu inteleg interventia ta aici..

Daca iti propui ceva nu renunta niciodata este posibil sa pierzi!

image
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Panda23 wrote:
Andpop wrote:
Panda23 wrote:Daca nu reusesti sa ii dai, ii accept eu dar tot cu curierat pentru ca sunt din Cluj... !


Si ii pui in acvariul de 20l?


De unde sti tu de cati litri este acavariul meu sau daca am doar unu singur ? Poate mai am unu de 200l si unu de 800l care vreau sa le populez cu pesti de apa dulce si marini ...chiar nu inteleg interventia ta aici..


Panda 23, sincer sa fiu chiar ai dreptate. Nu stim mare lucru despre bazinele tale. Multe sau putine, cate or fi. Asta pentru ca ai dat buzna cu niste intrebari de incepator, care a facut o supa de pesti intr-un acvariu de 26 de litri, si cam atat. Nici nu te-ai prezentat, nci nu ne-ai spus mare lucru despre experienta ta acvaristica. Discusii nu sunt pentru oricine. In schimb, dai buzna la donatii si te arati disponibil pentru a primi discusi. Nu prea este frumos si "nu inteleg interventia ta aici.. ".
Incearca te rog sa remediezi un pic aceste probleme.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Panda23
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2014 12:11:38
Messages: 69
Location: Campia Turzii, jud.Cluj
IP:
Offline

Alber eu am inteles si am specificat ca de curand am cumparat un acvariu de 26 de litri direct dotat si am spus ce speci de pesti am in el si ce probleme dar nu este singurul meu acvariu , da sunt incepator doar de 3 saptamani am achizitionat diferite acvari (diferite capacitati) si doresc sa cresc diferite specii de pesti si marini si de apa dulce dar cumentariul anterior era ironic eu astept raspuns de la donator nu de la o persoana care spune ii cresti in (pahar) ?

Daca iti propui ceva nu renunta niciodata este posibil sa pierzi!

image
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Se vede ca nu ai citit cu atentie ce am scris mai sus. Mai incearca o data te rog.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am avut 8 pui care i-am impartit la primele 2 persoane care m-au contactat telefonic. Se poate inchide, multumesc.
aim icon
Panda23
Junior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2014 12:11:38
Messages: 69
Location: Campia Turzii, jud.Cluj
IP:
Offline

Ok o las asa nu mai primesc nimic las pesti pentru cei cu experienta ! eu ma apuc de gatit daca fac asa bine supa de peste

Daca iti propui ceva nu renunta niciodata este posibil sa pierzi!

image
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1769
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Panda23 wrote:Ok o las asa nu mai primesc nimic las pesti pentru cei cu experienta ! eu ma apuc de gatit daca fac asa bine supa de peste


Prietene, ai sa ajungi departe in viata persifland in halul asta.ca fapt divers, doar ca fapt divers, daca tu ai facut o mini-knorbitza (situatia cere sa scriu in stilul asta) in acvariul tau, ce te face sa crezi ca vei reusi sa cresti discusi (pesti pretentiosi dealtfel) daramite pesti marini?? pune mana si citeste, invata si formeaza-ti mana pe speciile mai putin pretentioase.
Te-am salutat respectuos.

Mama prostilor e mereu gravida!
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com