[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
apa pentru flori  XML
Forum Index » Apa
Author Message
ashavodaz
Member
[Avatar]

Joined: 26/04/2005 11:59:17
Messages: 233
IP:
Offline

as avea si eu o intrebare (mai mult o curiozitate...). apa din acvariu, care o arunc atunci cand fac schimbul saptamanal, oare nu este buna pentru florile care cu sigurantza cam totzi le avem prin casa? adica, mai buna decat apa cu clor de la robinet?
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

Eu mai ud florile cu apa din acvariu. Ma rog, florile... Am 4 ghivece mari si late in toata casa.
Teoria asta o stiu si eu de undeva, dar habar n-am unde am auzit-o...

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
evelin
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2006 11:58:20
Messages: 61
Location: bucuresti, circa 13
IP:
Offline

m-ar interesa si pe mine acest subiect.Inainte sa pun apa la flori o tin 1-2 zile in sticle ca sa mai iasa clorul din ea ca sunt si ele sensibile.Apa din acvariu este imbogatita cu diferite substante pe care nu le gasesti in apa de la robinet.
Dalles ai observat ceva schimbari la plante?arata mai sanatoase?
inainte sa incep sa pun apa din acvariu la plante prefer sa vad ce zic cei ce au experimentat,sa nu le omor de tot.
[Yahoo!]
Dalles
Membru banat
[Avatar]

Joined: 29/07/2003 02:16:30
Messages: 2569
Location: Bucuresti-Dr.Taberei
IP:
Offline

evelin wrote:....Dalles ai observat ceva schimbari la plante?arata mai sanatoase?

Nu pot spune ca am remarcat vreo schimbare...

[url=http://www.acvariu.ro/coppermine/index.php?cat=10593] )\
>((º>
)/[/url]
Pokemon
Junior member

Joined: 25/03/2006 23:46:40
Messages: 19
Location: Romania, Radauti
IP:
Offline

Salut! Si eu ud florile numai cu apa din acvarii si le merge foarte bine mult mai bine decat cu apa statuta. Se observa diferenta chiar si dupa 5-6 saptamani de folosire, cel putin eu am fost uimit de evolutia florilor , chiar si petuniile vara tot cu apa din acvariu le ud. Chestia e reala (100% testat , 2 flori la fel, una udata cu apa de la robinet, alta cu apa din acvariu) :cearta:
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Apa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com