[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Hraneste cineva betta cu NLS  XML
Forum Index » Hrana
Author Message
varol
Member

Joined: 17/02/2013 21:22:31
Messages: 133
Location: Bucuresti/Panduri
IP:
Offline

Din ce am inteles NLS Betta nu se poate aduce din state, din cauza unor norme europe sau ceva de genul. Am luat in schimb NLS comunity fish.
Problema e ca asta mic nu se atinge de ele. Cand il hranesc din mana sau cu penseta musca putin si dupa nu mai vrea. Daca o las sa cada o ia, o mesteca putin si o scuipa dupa. Prefera JBL Novo Color...cica gusturile nu se discuta.
Ideea este, a folosit cineva altceva de la NSL pentru betta?
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Salut!
Eu le-am dat o gramada de sortimente jbl si tetra,insa NLS nu.
La mine nu se ating de hrana cu continut mai ridicat de spirulina.
Cel mai bine mananca jbl novo bits,mie mi se pare cea mai buna la betta.
Nu te complica aiurea sa ii dai ce nu vrea sa manance,nu va manca in veci daca nu ii place !
Betta are comportament foarte divers,aproape fiecare exemplar prefera un tip de hrana pe care alt exemplar o detesta.Nu stiu daca o fi asa,insa la mine asa a fost,am avut in total vreo 25 de betta si fiecare avea anumite preferinte.
Decat sa te chinui sa le gasesti tot felul de tipuri de hrana,mai bine le cumperi niste artemia si le dai pe langa hrana ta pe care o accepta.
Daca ai posibilitatea sa lasi un vas cu apa undeva afara,sa depuna oua tantarii,vor iesii pui,puii de tantar (larvele acvatice) sunt o gustare foarte buna,betta fiind un adevarat peste de prada.
 
Forum Index » Hrana
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com