[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pompa aer BUNA!!!  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
SuperSteaua
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2004 13:46:08
Messages: 230
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Puteti sa imi recomandati o pompa de aer care sa reziste la un regim de functionare de 7 zile din 7 si 24/24 si care sa poata alimenta o perdea de aer intr-un tank de 500l.
Multumesc.
[Yahoo!] [MSN]
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Ia o pompa Resun AC 9603. E suficient de puternica.

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

...dar nu la perdea de aer...submarinul mai lipseste...
SuperSteaua
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2004 13:46:08
Messages: 230
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Dolly wrote:...dar nu la perdea de aer...submarinul mai lipseste...

Stii de unde sa iau unul??? :smecher:

Perdeaua de aer nu este pentru un acvariu plantat normal ci pentru un TANK comercial in care sunt foarte multi pesti.
[Yahoo!] [MSN]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

SuperSteaua wrote:
Dolly wrote:...dar nu la perdea de aer...submarinul mai lipseste...

Stii de unde sa iau unul??? :smecher:

Perdeaua de aer nu este pentru un acvariu plantat normal ci pentru un TANK comercial in care sunt foarte multi pesti.

Scuze-n-am stiut e adevarat. Se mai intimpla. Dar daca nu dai si tu mai multe detalii, de...se ajung la concluzii pripite. Scuze inca odata.
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Cumpara un Resun 9603 si ai rezolvat problema. Cu sau fara submarin. Asta decizi tu...

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
SuperSteaua
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2004 13:46:08
Messages: 230
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Dolly wrote:
Scuze-n-am stiut e adevarat. Se mai intimpla. Dar daca nu dai si tu mai multe detalii, de...se ajung la concluzii pripite. Scuze inca odata.

Nu este nevoie de scuze.
Multumesc viviparu' pentru sugestie.
Daca mai are cineva si alte sugestii, poate sa imi spuna ca sa am de unde sa aleg.
Mentionez ca banii nu sunt o problema si caut o pompa rezistenta si de calitate.
[Yahoo!] [MSN]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Pai daca banii nu sunt o problema atunci cumpara ceva care nu e chinezarie ,Resun este , mie mi s-a stricat o pompa dupa doar cateva luni.Dai o fuga prin pet-shopuri si vezi ce gasesti mai bun , dar care sa nu fie Aquael sau Resun.Nu stiu ce marca sa-ti spun pentru ca la nivelul meu nu-mi permit sa experimentez cu ceva mai bun ,dar cu siguranta exista.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
monoceros
Member
[Avatar]

Joined: 08/10/2005 23:42:24
Messages: 279
Location: Bucuresti
IP:
Offline

mai subtireanu cu sfaturi d'astea "sa nu fie Aquael sau Resun" pt. ca eu folosesc aquel de 2 ani si resun de peste un an si functioneaza la fel ca la inceput
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Eu in locul tau as folosi un limbaj mai adecvat ca poate te vede Dolly si te taxeaza
PS : Daca la tine o chinezarie functioneaza mai mult nu inseamna ca asa e la toti. smilie

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Si la mine merg foarte bine pompele Resun. Si am vreo 5. Totul e sa le mai cureti din cand in cand membranele. In rest n-am avut nici o problema. Si le folosesc de mult.

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com