[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
#2 Reef cube 60 cm  XML
Forum Index » Bazine mici si medii
Author Message
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ptiu drace, zic fold

Ionut Dumitrascu
Dan Hincea
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/12/2010 12:30:15
Messages: 602
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ionut_dt wrote:Ptiu drace, zic fold


si steluta ce zice?

cum se prezinta la bubita?
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Te asteapta pe tine ba, sa o pupi la bubita

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

hadul wrote:
ionut_dt wrote:Ptiu drace, zic fold


si steluta ce zice?

cum se prezinta la bubita?


Se pare ca infectia s-a extins si la alt picior
Piciorul amputat este inca la fel ca dupa operatie
Oricum, mai am lame de cutter

Ionut Dumitrascu
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Pacat de ea, bre

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dan.pavelescu wrote:Pacat de ea, bre


Unchiasule, daca-i cazul, ii amputez toate picioarele.
Apoi vorbesc cu hermitul sa o care-n spate, precum un carucior pentru persoane cu handicap

Ionut Dumitrascu
bulan77
Senior member

Joined: 30/06/2014 08:57:46
Messages: 577
Location: Sibiu
IP:
Offline




CatalinBarbu
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 03/05/2013 20:24:32
Messages: 2052
Location: Sibiu
IP:
Offline

Pacat...! Nu ii convine ceva din apa. Mancare i-ai dat?
[Email]
elven
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 21/03/2011 20:08:34
Messages: 1873
Location: Constanta
IP:
Offline

nu vreau sa fiu ala pesimist dar stelele de mare mor sigur atunci cand dau semne de descompunere.
cauzele pot fi multiple de la lipsa nutrientilor la abundenta lor....de la salinitate, kh, etc....
eu as scoate-o deoarece risti sa ti se duca dupa pietre sa moara acolo si sa trebuiasca sa desfaci tot acvariul.

This message was edited 1 time. Last update was at 11/10/2016 00:45:58


My "Black Water" reef 300L
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/0/28045.page
image
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Offf, domnu Andy, ce-mi faci tu mie?!

Momentan steaua este activa. Cu siguranta o sa zboare din bazin cand o sa dea semne de ...aleluia

Oricum, nu voiam sa scriu aceste randuri dar aventura mea in lumea marinelor se cam apropie de final. De vreo 2 saptamani m-am pricopsit cu o mica sirena si prioritatile s-au cam schimbat

Mda, nu stiu, mai contemplez putin asupra acvariului

[Thumb - 20160925_104045-1.jpg]

This message was edited 1 time. Last update was at 11/10/2016 11:03:18


Ionut Dumitrascu
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sa-ti traiasca micuta comoara!


PS: Nu renunta la acvariu... goleste-l de acareturile marine si pune-le bine. Pune inauntru 2 pesti de apa dulce si-atat. Mancare putina si nimic altceva...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

Ia te uita ce ascundea dumnealui acolo.. Sa-ti traiasca bre!

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1772
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

Ti-am scris acum cateva luni ca asta se va intampla. Da' tu, nu. Pavelescu, Pavelescu
Felicitari!
Dar nu te culca pe o ureche. Programul ei e de papa, caca si somn. Peste cateva luni va fi nevoie de mult mai multa atentie din partea ta. Incepeti sa va jucati, sa descoperiti lucruri noi. Atunci va fi cel mai bun lucru acvariuo pe care il desfiintezi. Piciul nostru era fascinat de pesti

Mama prostilor e mereu gravida!
CatalinBarbu
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 03/05/2013 20:24:32
Messages: 2052
Location: Sibiu
IP:
Offline

Sa iti traiasca !

Dar nu te culca pe o ureche. Programul ei e de papa, caca si somn. Peste cateva luni va fi nevoie de mult mai multa atentie din partea ta. Incepeti sa va jucati, sa descoperiti lucruri noi. Atunci va fi cel mai bun lucru acvariuo pe care il desfiintezi. Piciul nostru era fascinat de pesti


Subscriu, +1
[Email]
CreatoR
Senior member
[Avatar]

Joined: 12/08/2009 14:42:38
Messages: 647
Location: Nicosia, Cyprus
IP:
Offline

CatalinBarbu wrote:Sa iti traiasca !

Dar nu te culca pe o ureche. Programul ei e de papa, caca si somn. Peste cateva luni va fi nevoie de mult mai multa atentie din partea ta. Incepeti sa va jucati, sa descoperiti lucruri noi. Atunci va fi cel mai bun lucru acvariuo pe care il desfiintezi. Piciul nostru era fascinat de pesti


Subscriu, +1


Sunt de acord cu tine pana la partea de desfintare a acvariului. Din ce spui tu daca ai copil nu mai poti avea hobby-uri. (si cred ca sunt o gramada de tatici care au acvarii pe acest forum)

E adevarat ca un copil are nevoie de foarte multa atentie din partea ta, dar mai poti avea si hobby-uri intre timp

Fiecare isi stie timpul si cum si-l imparte dar eu incerc sa fac acum copil cu sotia si nu renunt la acvariu, nici nu intra in discutie asta Cand ma ocup de acvariu nevasta are grija de copil de asta are si mama si tata

This message was edited 1 time. Last update was at 11/10/2016 14:30:34


----

My 130L marine aquarium: https://www.flickr.com/photos/47236990@N04/sets/72157652684731282
[Yahoo!]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1772
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

@CreatoR, nu zic sa renunte la acvariu. Ba din contra, sa-l patreze. Acum cateva luni i-am spus sa se bucure de acvariu cat mai are timp de el.
Cand vei fi tatic, mai stam de vorba.
Eu prefer sa stau cu copilul decat sa fac un schimb de apa. Curatenia si altele le fac atunci cand doarme el, mergand pe varfuri, ca altfel se trezeste si e

Dar in fiecare seara e regula sa ne uitam putin la pesti. Mai ales ca acum sunt si pui in bazin, e o incantare pentru el. Ziua am inteles ca merge singur pana la acvariu si se holbeaza la kribi.

This message was edited 2 times. Last update was at 11/10/2016 15:49:35


Mama prostilor e mereu gravida!
dan.pavelescu
Liliacul
[Avatar]

Joined: 19/04/2011 15:50:00
Messages: 12936
Location: Bucuresti/Bruxelles
IP:
Offline

opincarul wrote:Peste cateva luni va fi nevoie de mult mai multa atentie din partea ta.


Si peste cativa ani se schimba situatia.
De exemplu, vine fiica-mea la mine:
- Tati, am nevoie de cutare lucru
- Du-te la ma-ta si cere-i, n-o sa te rezolve dar ii place sa fie intrebata.

Si toate se rezolva de la sine

I'm Batman!

The Forgotten Sands
Release the kraken!
Soupe de poisson

Mi te supui.
[WWW]
opincarul
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 14/08/2012 14:29:31
Messages: 1772
Location: Varteju - Magurele
IP:
Offline

@Dan, imi aduc aminte ce ai scris la um moment dat si rad singur in tramvai. Vine copila la tata: Tati vreau un alt telefon !
Tatal: Ce?? ai deja unul, ce-ti trebuie telefon?
Dar tati, TE IUBESC!
Iti ia tata telefon, cum sa nu! De care vrei? Aifon8?
Ge-ni-al!

Mama prostilor e mereu gravida!
Dan Hincea
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/12/2010 12:30:15
Messages: 602
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ionut_dt wrote: aventura mea in lumea marinelor se cam apropie de final. De vreo 2 saptamani m-am pricopsit cu o mica sirena si prioritatile s-au cam schimbat


sapatamana 1: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste - va treziti amandoi
sapatamana 2: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste se trezeste doar mami, tati doarme
sapatamana 4: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste nu se mai trezeste nici mami nici tati - se trezesc amandoi daca plange bebe
sapatamana 6: cum plage se trezeste mami; tati doar daca primeste niste coate'n coaste
.........
luna 5-6: ne dau dintii - ati belit-o amandoi. trebuie sa ne scarpinam la gingii cu toate alea - totul e in gura
luna 6-8: o luam de-a busilea - ferea ca agata tot ce e sub 30 cm - primul raft de la bibloteca golit - puse doape la prize
luna 8 14: o luam in picioare - tot ce e la mai putin de 60 cm deasupra solului pare a fi de mancare, sau tre sa fie pe jos - raftul 2 si 3 trebuie golite - puse doapele care lipsesc la prize

sa fiti fericiti si bucurosi de o asa binecuvantare! si sa va bucurati de fiecare secunda, de fiecare scancet, de fiecare zambet!
dan_florin
Membru de baza

Joined: 22/10/2011 11:04:15
Messages: 381
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

hadul wrote:
ionut_dt wrote: aventura mea in lumea marinelor se cam apropie de final. De vreo 2 saptamani m-am pricopsit cu o mica sirena si prioritatile s-au cam schimbat


sapatamana 1: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste - va treziti amandoi
sapatamana 2: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste se trezeste doar mami, tati doarme
sapatamana 4: cum tuseste, cum partuieste, cum gangureste nu se mai trezeste nici mami nici tati - se trezesc amandoi daca plange bebe
sapatamana 6: cum plage se trezeste mami; tati doar daca primeste niste coate'n coaste
.........
luna 5-6: ne dau dintii - ati belit-o amandoi. trebuie sa ne scarpinam la gingii cu toate alea - totul e in gura
luna 6-8: o luam de-a busilea - ferea ca agata tot ce e sub 30 cm - primul raft de la bibloteca golit - puse doape la prize
luna 8 14: o luam in picioare - tot ce e la mai putin de 60 cm deasupra solului pare a fi de mancare, sau tre sa fie pe jos - raftul 2 si 3 trebuie golite - puse doapele care lipsesc la prize

sa fiti fericiti si bucurosi de o asa binecuvantare! si sa va bucurati de fiecare secunda, de fiecare scancet, de fiecare zambet!


Un tatic, care stie ce inseamna sa fi tatic! Bravo!
Felicitari pentru bebe! Sa va traiasca!
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Bazine mici si medii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com