[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Red Sea Energy A+B  XML
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Author Message
aurecj
Senior member

Joined: 09/05/2006 09:35:36
Messages: 754
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Doamnelor, domnisoarelor si domnilor, pe scurt, am o problema (ca si cum as fi primul)...

De cateva zile, Red Sea Energy A are un miros "acru" in momentul in care deschid recipientul. Ce-ar trebui sa inteleg din asta, ca ar fi momentul sa dau cu el la gunoi si sa-mi cumpar altul?!

Mentionez ca l-am tinut tot timpul in frigider, insa e adevarat ca il am deja de vreun an de zile, avand in vedere ca acvariul meu e foarte mic si folosesc doar 1-2 ml o data la 1-2 zile...

In conditiile in care singura utilizare ar mai putea fi sa-mi stresez vecinii facandu-ma ca "l-am scapat din mana" pe scari , ce ati recomanda sa-i ia locul?! Tot versiunea de la Red Sea, sau alte solutii?! Ca idee, in "borcanul" de 50-60 de litri, stocul viu este format din 2 clowni, un blue hermit, niste melci, vreo 4 creveti (3 peperminti si unul de Marea Neagra), o actinia equina si o haita de corali (de la kenya si xenia, pana la montipore si seriatopore).

Merci si o zi faina la toata lumea,
Aure.
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Probleme si solutii - Paraziti, boli, alge
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com