[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
De case ce ziceti?  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Click la galerii in link sa vedeti --> Acvariile ca acvariile, dar camerele & casele unde sunt puse... Oricum in unele ceva e dubios privind culorile pestilor (prea saturate/ colorate - v Arowana) si combinatiile de pesti unele cam ciudate, plus suprapopularea lor dar fara alge... Nu cumva i-au bagat (pestii), au tras pozele, i-au luat inapoi, etc (cred ca sunt invidios sau carcotas, sau ambele... :-) . Voi ce ziceti de ele?

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

P.S. @ G.G - Clienti ca aceia va doresc sa aveti!

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
osmosess
Junior member

Joined: 21/03/2006 22:11:21
Messages: 58
Location: Piatra Neamt
IP:
Offline

bani sa ai si totu-i posibil pe lumea asta sau cica banii nu aduc fericirea... sa fim seriosi....
[Yahoo!]
Aqua-kid
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/03/2006 16:18:54
Messages: 54
Location: Arad
IP:
Offline

osmosess wrote:bani sa ai si totu-i posibil pe lumea asta sau cica banii nu aduc fericirea... sa fim seriosi....

Cum spunea cineva odata :
- Banii nu aduc fericirea , dar o intretin.

Cat despre acvarii ... frumos n-am ce spune.
Mie tot acvariile tale INTROS imi plac .

Respect
[Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

INTROS wrote:plus suprapopularea lor dar fara alge... Nu cumva i-au bagat (pestii), au tras pozele, i-au luat inapoi
Nu m-as mira . Iar imi vine imi minte ca sub nasu' nostru vedem pliantu' mincinos din acvariile Juwell cu un covor de Glosso la 0,2 W/litru .

In rest numa' de bine ....... la acvariile marine si la alea plantate mi-a picat fata :masca: .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Ca sa zic asa marea incercare rezultata din imagini mi se par casele...in marea lor majoritate amenajate cu mult bun gust. Daca exista banii pentru case d`alea...am vazut acolo chiar si acvarii ce fac de rusine interiorul rafinat.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

Intr-adevar culorile pestilor si a plantelor din acvarii sunt cam...ciudate si nenaturale.
Dar aranjamentele sunt o buna sursa de inspiratie pentru amenajarile interioare viitoare ale apartamentelor noastre
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

pai primele doua sectiuni sunt cu decoruri artificiale (plante de plastic, corali fosilizati sau chiar de plastic), urmatoarele doua sectiuni sunt intradevar acvarii. Oricum oamenii sunt meseriasi!

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Un nou TANK, semnat Aqua+, made in Romania.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Am auzit ca il faceti cu covor de glosso si HC. Cand incepe plantatul? Lasind gluma la o parte, vrem sa le vedem si finalizate si infloritoare (daca va fi cu plante si nu marin sau cu "africani", stii tu ca eu sper sa fie plantat. Apropos - care va fi varianta finala? ) . E acrilic? Cam ce dimensiuni?

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

INTROS wrote:Am auzit ca il faceti cu covor de glosso si HC. Cand incepe plantatul? Lasind gluma la o parte, vrem sa le vedem si finalizate si infloritoare (daca va fi cu plante si nu marin sau cu "africani", stii tu ca eu sper sa fie plantat. Apropos - care va fi varianta finala? ) . E acrilic? Cam ce dimensiuni?


3000 x 800 x 800 mm, geam float 19mm, silicon Dow Cornig Black 881. Real Reef Aquarium.

Avem ceva acvarii de top, insa din pacate unele nu le-am imortalizat, iar in alte cazuri clientii nu au dorit a le fi fotografiate.

Pentru un acvariu plantat de aceleasi dimensiuni trebuie sa mai astepti putin, e in lucru si acela.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
SuperSteaua
Member
[Avatar]

Joined: 14/10/2004 13:46:08
Messages: 230
Location: Bucuresti
IP:
Offline

3000 x 800 x 800 mm, geam float 19mm, silicon Dow Cornig Black 881.

Cam la ce pret ajunge un asemenea "TANK"?
Materiale + manopera?
Multumesc.
[Yahoo!] [MSN]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

SuperSteaua wrote:
3000 x 800 x 800 mm, geam float 19mm, silicon Dow Cornig Black 881.

Cam la ce pret ajunge un asemenea "TANK"?
Materiale + manopera?
Multumesc.


chiar nu conteaza cat costa, e ca in reclama aia de la mastercard: bucuria ... este nepretuita!

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

g.g wrote:
SuperSteaua wrote:
Cam la ce pret ajunge un asemenea "TANK"?

chiar nu conteaza cat costa, e ca in reclama aia de la mastercard: bucuria ... este nepretuita!


Frumos spus...dracu` stie cati oameni inteleg ce a scris moncheru` g.g...cu atat mai putin cei care fac din acvaristica o pasiune pasagera de doi trei ani si p`orma se lasa.
Candva un papagal care se credea acvarist doar pentru ca avea un acvariu langa care fotografiase o pisica (evident mai reusit biet animalul decat realizarea stapanului fost membru forumist si plecat revoltat spre alte zari mult mai senine) incerca sa faca o ierarhizare a acvaristilor dupa mintea si precara-i experienta in domeniu`.
Ierarhia total aberanta scornita dupa priceperea sa de doi bani in domeniu nu l-ar fi facut niciodata "sa anticipeze zorii unor acvaristi pasionati" care ar fi in stare sa cumpere case pentru ca sunt indicate pentru a instala un acvariu de dimensiunile visate si cu un amplasament inspirat Nu stiu la cate din pozele prezentate in link-ul lui INTROS se potriveste ceea ce zic eu ...probabil nimeni nu a gandit asa de departe p`acolo prin strainezia (unde din proiect casele au dimensiuni rezonabile iar proprietarii prefera sa traga un acvariu in dauna unei camere in plus intr-o "pagoda tziganeasca"), culmea e ca eu cunosc oameni care gandesc asa aici, la noi...si asta e de bine.
Pentru restul detinatorilor de acvarii (dealtfel extrem de putini) cei care stau la nivel de gold la mastercard si isi permit un astfel de acvariu ultradotat intr-o casa cu ambient studiat, tot respectul
Oricat i-ati "becaliza" dupa cum facea respectivul "priceput in ierarhii" ...faptul ca au investit atitia bani in "gluma" asta ii ridica peste nivelul majoritatii autohtone care ar investii banii astia intr-o singura noapte doar pentru onomatopeele lu` Gutza.

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Sandu wrote:faptul ca au investit atitia bani in "gluma" asta ii ridica peste nivelul majoritatii autohtone care ar investii banii astia intr-o singura noapte doar pentru onomatopeele lu` Gutza.

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com