[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Vand/cumpar/schimb  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
aurecj
Senior member

Joined: 09/05/2006 09:35:36
Messages: 754
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Din pacate astazi am avut o surpriza neplacuta si anume mi-am gasit cleaner shrimp-ul decedat. E adevarat ca avea o varsta, insa speram sa nu i se termine "contorul" asa repede...

In consecinta, e cazul sa-mi iau altul, asadar:

Cumpar:

- 1 buc cleaner shrimp
- 3-4 bucati peperminti (daca stie cineva pe unde naiba as putea gasi, deoarece am avut niste promisiuni, insa nu s-au concretizat) ca deja e cazul sa starpesc aiptasiile care dau semne ca ar vrea sa se inmulteasca (sper s-o si faca, pentru ca am inteles ca e cam loterie cu astia).

Avand in vedere ca a dat primvara, iar iarna s-a dovedit destul de "prolifica", dau la schimb, sau vand:

- filtru hang-on-back AquaEl FZN 3 (inca in garantie, pana in Oct 2014) - 150 lei
- pompa valuri sun-sun 2500 l/h - 30 lei
- incalzitor aquael 100W nou (a fost primit la garantie pentru altul care a crapat) - 50 lei
- lampa Solar Duo Boy cu bec suplimentar 10000/30000 (lampa in garantie pana in Oct 2014)- 180 lei

- fraguri de pulsing xenia (1 sau mai multe tulpini cu 15+ flori), kenya tree (4-5 cm), parazoantus gracilis (3-5 polipi), palytoa verde metalic. Preturile se discuta in functie de interes.

Pentru informatii suplimentare pot fi contactat prin intermediul forumului sau E-mail: aure@aure.ro, respectiv telefon: 0745-088874, 0720-088874.
[Email] [Yahoo!]
aurecj
Senior member

Joined: 09/05/2006 09:35:36
Messages: 754
Location: Cluj-Napoca
IP:
Offline

Pepermintii i-am gasit si culmea, au facut si treaba... N-am avut eu cine stie ce aiptasii, numai vreo 10-15, care insa amenintau sa se inmulteasca in continuare, insa in 2-3 zile (ma rog, nopti, ca ziua nu-i vede nimeni, ca stau ascunsi pe sub bolovani) au halit astia micii tot ce-au prins in cale si nu mai vad picior de aiptasia prin acvariu...

Restul elementelor din topic raman valide pentru detinatori/doritori.
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com