[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cel mai nou pe forum  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
cotty
Junior member

Joined: 22/03/2006 02:32:43
Messages: 60
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Salutare ,am ales un forum pentru lipsa de comunicare despre hobby=ul meu cu persoanele care le cunosc in mod direct care nu sunt pasionate .Plus caut tot timpul lucruri noi care sa ma ajute sa imi inoiesc aspectul acvariului.pentru inceput citesc multe mesaje s multe intrebari si raspunsuri si ale celor noi darsi ale celor mai vechi in acest hobby.
Am un acvariu de 90 de L (substat pietris marunt,o radacina care putin iimi ingalbeneste apa,plante anubias echinodorus pitc ,filtru cu burete in cutie de plastic,incalzitor cu termostat 100W,pompa de aer cred ca este pentru capca maxima 70 de L,capac de sticla cu neon 50 cm, pesti vivipari pt ca am o pasiune pt ei,moli xipho,gupii plati + ancestrusi si corydorassi ceva neoni) .Am avut scalari si gurami dar mi-a fost ciuda ca nu s-au ales nici o pereche si au ineput sa se bata ca erau mari i-am vandut,dar vreau sa imi fac alt acvariu sugetsii sa iua mici de la inceput sau sa iua direct o pereche mare(as mai vrea sa stiu cam ce decor ar merge la scalari ce fel de substrat plante etc....)
As vrea sa stiu daca porcedez bine in prima luna si reimprospatez apa la 10 zile cu 20 % din cantitatea maxima (pricina cu radacina care imi ingalbeneste putin ca este noua),daca pompa de aer este o problema mare ca are capacitate de max 70 L.
-daca este vreo poblema ca tin neoni cu vivipari toata lumea din afara imi zice ca nu,..... avea nevoie de alte opini pt ca imi plac si neoni la nebunie.
Multumesc

just interested
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com