[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Împrumut hr?nitor automat  XML
Forum Index » Discutii generale
Author Message
florian.n
Member
[Avatar]

Joined: 08/05/2012 09:28:37
Messages: 252
Location: Constanta
IP:
Offline

Salutare,

Dragi colegi Constanteni, am nevoie cu împrumut de 2 hranitoare automate pentru perioada 2-7 aprilie, rog sa ma contactati daca ma puteti ajuta.

Multumesc frumos !

Florian

This message was edited 1 time. Last update was at 31/03/2014 20:44:42

[Email]
florian.n
Member
[Avatar]

Joined: 08/05/2012 09:28:37
Messages: 252
Location: Constanta
IP:
Offline

sau cumpar daca e cine din tara si poate sa puna azi la curier.
[Email]
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

salut
eu nu am si nici nu sunt din Constanta

daca nu gasesti, poti sa improvizezi un hranitor. ai nevoie de o priza programabila mecanica, cu disc care se roteste continuu. de acest disc lipesti un recipient de analize de urina, dar il lipesti paralel cu discul, nu perpendicular pe disc. in capacul recipientului infigi un pai de baut. partea paiului care intra in recipient o tai la 45 de grade sau mai mult, ca sa functioneze ca o lopatica.
mai faci niste incercari si ar trebui sa fie ok. eu am folosit solutia asta in trecut.

o exemplificare a ideii este mai jos
http://aquariumtime.blogspot.ro/2012/04/how-to-make-your-own-automatic-fish.html

This message was edited 1 time. Last update was at 01/04/2014 11:47:22




florian.n
Member
[Avatar]

Joined: 08/05/2012 09:28:37
Messages: 252
Location: Constanta
IP:
Offline

Multumesc frumos de idee insa nu am timp sa mesteresc pana maine seara..
[Email]
catalin_
Senior member
[Avatar]

Joined: 22/06/2012 13:58:08
Messages: 540
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Humbert wrote:salut
eu nu am si nici nu sunt din Constanta

daca nu gasesti, poti sa improvizezi un hranitor. ai nevoie de o priza programabila mecanica, cu disc care se roteste continuu. de acest disc lipesti un recipient de analize de urina, dar il lipesti paralel cu discul, nu perpendicular pe disc. in capacul recipientului infigi un pai de baut. partea paiului care intra in recipient o tai la 45 de grade sau mai mult, ca sa functioneze ca o lopatica.
mai faci niste incercari si ar trebui sa fie ok. eu am folosit solutia asta in trecut.

o exemplificare a ideii este mai jos
http://aquariumtime.blogspot.ro/2012/04/how-to-make-your-own-automatic-fish.html


24 de ore "preludiu" pana la urmatoarea hranire
Edit: pardon, 12 ore.

This message was edited 1 time. Last update was at 01/04/2014 16:10:59


um02122 wrote:
Legat de overflow-ul acela, ia-ti un senzor de apa pentru podea cu un sunet placut, ca sa nu adauge la stresul provocat de apa pe care o sa o ai pe jos la prima inundatie.

elven wrote:Piatra uscata pt un incepator in tainele marinelor este precum un ou Kinder fara surpriza.
florian.n
Member
[Avatar]

Joined: 08/05/2012 09:28:37
Messages: 252
Location: Constanta
IP:
Offline

Multumesc pt gazduire, se poate inchide !
[Email]
 
Forum Index » Discutii generale
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com