[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Pentru Forum  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Va prezint aceste ultime poze ca un fel de multumire pentru acest forum si pentru oamenii minunati de aici fara de care nu as fi reusit niciodata sa ma uit la asa ceva in sufrageria mea.Vizionare placuta.

http://www.girba.home.ro/acvariu_mike_01.html

P.S - multumiri speciale lui G.G., Hans (pentru Hygrophila polysperma) si johnny6600 (pentru cei 2 masculi de scalar).

Sa nu sariti cu critici despre site, pozele sint extrem de mari, se pot incarca greu daca nu aveti banda.Nu m-am preocupat prea mult de design, nu sint programator, e tot ce am putut face rapid in FrontPage.
[Email] [Yahoo!]
Magda
Senior member

Joined: 17/03/2004 08:20:12
Messages: 710
IP:
Offline

Chiar ca jungla, mike'
Un pic cam multa "dezordine" pentru gustul meu, cauzata de plantele care cresc repede. Eu am cam renuntat la ele, din cauza asta.
Dar oricum, arata bine.
Si-mi place poza cu pisoiul pe capac. Nu are nici o treaba.
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Motivul pozelor este tocmai faptul ca dupa "sedinta foto" am dat cu coasa serios.
Motivul entuziasmului este faptul ca nu am nici CO2 nici xxxW/litru sau alte chestii profesioniste si totusi privelistea este minunata.
[Email] [Yahoo!]
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Am mai redus dimensiunea pozelor din pagina ca sa se poata incarca mai repejor. Click pe poza si apare in dimensiune mare.
[Email] [Yahoo!]
kata
Member
[Avatar]

Joined: 01/02/2005 18:57:31
Messages: 190
Location: Tg. Neamt
IP:
Offline

E vreo problema cu sit-ul respectiv? La mine nu se incarca pozele. Apare "X" in locul lor iar cand dau clic pe ele sa apara mai mari se incarca doar o "fasie" ingusta din poza.

"Sunt prea sarac sa-mi permit lucruri ieftine!"
[Email] [Yahoo!]
mikehorizon
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 30/08/2004 11:00:27
Messages: 301
Location: Bucuresti, Vitan - Stadionul Olimpia
IP:
Offline

Nope, nu-i problema de sit. De la citiva amici merge fara probleme.
Poate nu folosesti IE ( ). Mie de-aia imi place: ca e simplu (..si altele).
[Email] [Yahoo!]
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

kata wrote:E vreo problema cu sit-ul respectiv? La mine nu se incarca pozele. Apare "X" in locul lor iar cand dau clic pe ele sa apara mai mari se incarca doar o "fasie" ingusta din poza.

Si mie-mi apare o fasie ingusta din poza si dau refresh intr-o veselie pana-mi incarca toata poza.
[Email]
mg_cmt
Member

Joined: 16/10/2005 20:37:35
Messages: 190
IP:
Offline

mie pozele imi apar fara nici o problema, acvariul este foarte frumos, succes in continuare
[Email]
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Ma bucur ca scalarii mei au ajuns pe mana cui trebuie.

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
Intros
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/02/2004 00:00:07
Messages: 823
Location: Bucuresti Titan
IP:
Offline

Am mai spus candva - exista unele plante ce merg bine fara CO2 si fara lumina 1w/l, dar nu orice plante merg fara ele. Important e ca ai reusit un ansamblu echilibrat, fara exces de pesti, per ansamblu placut. Exista chiar o scoala "walstad"-iana ce incearca "natural aquarium", ca in cazul tau, deci acvarii low-tech fara CO2, fertilizanti sofisticati sau lumina multa. Sunt acvarii cu plante nepretentioase, cu un ritm de crestere nativ bun, fara excese de pesti. Pe de alta parte nici unul din acvariile de acest fel nu a cucerit AGA vreodata la categoriile de show, nu de biotop. Dar nu asta conteaza, ai un acvariu frumos, curat, in care locatarii (si privitorii) se simt bine....

Acei care cer minuni nu se indoiesc ca ei cer naturii intreruperea minunilor ei.
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com