[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu 140 cm X 55 cm X 55 cm  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

De vinzare acvariu' din imagine.
Dimensiuni: L=140 cm, l=55 cm, h=55cm, geam de 10 mm, intarituri, capac din geam imbracat in autocolant negru. A fost folosit 5-6 ani (aproximativ). Este lipit de catre mine pentru fratele meu care-l vinde din motive de ....... desfiintarea acvariului .

Se ridica din Bucuresti. Pretul este de 600 lei (impreuna cu masa).

[Thumb - gg_3.jpg]

This message was edited 3 times. Last update was at 27/05/2014 09:39:51


Poze: smilie ... Poze cu plante
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Inca este valabil anuntul?Sigur nu ati putea oferi transport?
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Da, este valabil.

Dupa cum spuneam in primul post, acvariu' e al fratelui meu si nu incape sub nici o forma in masina lui .
Sint convins ca poti gasi in Bucuresti o Dacie papuc pentru transport .......
Acvariu' are vreo 50 kg, masa cred ca la fel ....... ar fi vreo 100 kg ....... cu o firma de curierat (varianta cea mai scumpa) banuiesc ca transportu' nu depaseste 100 lei ....... si avind in vedere pretu' acvariului cu masa eu cred ca merita.

Later edit: abia acum vad ca nu esti din Bucuresti .

This message was edited 1 time. Last update was at 08/04/2014 10:19:45


Poze: smilie ... Poze cu plante
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Nu,nu sunt din Bucuresti,dar nici departe nu stau .De transportat cred ca pot fraierii un prieten .Ar incapea intr-un logan?Mai tine lipitura sau sticla dupa 6 ani de folosire?Doua persoane pot sa se descurce cu ridicatul mesei si acvariului in practica?Ati fi dispus sa ma ajutati sa il bag in masina daca nu putem ?Il pot vedea live odata?
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Are si fund dublat,sau nu este necesar?
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Fundu' nu e dublu, i-am facut o masa foarte rezistenta si stabila, n-a fost nevoie.

adiacvaristu60 wrote:De transportat cred ca pot fraierii un prieten .Ar incapea intr-un logan?

Ma tem ca nu incape in Logan. Inaltimea de 55 cm e a geamului din fata, capacu' il inalta cu vrea 4-5 cm ....... masoara c-o ruleta "intrarea" in Logan da' io cred ca ....... nici o sansa.

adiacvaristu60 wrote:Mai tine lipitura sau sticla dupa 6 ani de folosire?Doua persoane pot sa se descurce cu ridicatul mesei si acvariului in practica?Ati fi dispus sa ma ajutati sa il bag in masina daca nu putem ?Il pot vedea live odata?

Lipitura tine, cind l-am lipit am fost paranoic si-am dublat toate lipiturile pe interior cu baghete de sticla pentru a proteja lipiturile dintre geamurile de 10 mm. Cel mai vechi acvariu mare pe care-l am (aceleasi dimensiuni cu asta) e din 2002.
Fratele meu e destul de solid (cam 1,85 si 90-100 kg ), bineinteles ca pune si el mina, este lift, acvariu' incape pe verticala. Eu n-o sa te pot ajuta, sint din Baia Mare .
O sa fie greu pentru doua persoane daca nu-s foarte solide, trei sint suficiente. Niste manusi din alea cauciucate cum sint la Praktiker sau Dedeman cu 6-7 lei ar fi e mare folos (miini transpirate de la efort pe sticla ...... naspa combinatie).

Da, poti sa-l vezi daca esti interesat.


Am vorbit ieri cu fratele meu si e dispus sa renunte doar la acvariu si sa pastreze masa, in caz ca cineva vrea doar acvariu'. Pretu' pentru acvariu (fara masa) e 300 lei.

Poze: smilie ... Poze cu plante
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Pacat ca nu am cu ce sa il aduc!Ar fi meritat.Vreau sa imi fac si eu unul mai micut puti (120l 50h 50l) pentru africani.Diferentele nu ar fi fost mari de dimensiuni.Asa la o firma de transport mi-o lua ceva(50 km de Bucuresti).Chiar nu stiu,daca nu il da vad eu!Acum vreau sa vorbesc cu cineva de un stand(tapiter),oare le-o face bune?
kazaku
Senior member
[Avatar]

Joined: 25/01/2014 19:20:48
Messages: 681
Location: Bucuresti - Drumul Taberei - Romancierilor
IP:
Offline

Unu de 120x50x50 intra lejer in logan. Banuiesc ca si al lui porcu intra daca ii dai capacul jos. Masoara si tu bancheta din spate si vezi daca intra. Daca nu, un mini van, un jeep sau o dubita. Banuiesc ca motorina la o dubita nu costa mai mult de 100lei dus intors.

0771 496 835 Lucian
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Standul ce dimensiuni are?Si din ce este confectionat?
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

adiacvaristu60 wrote:Standul ce dimensiuni are?Si din ce este confectionat?

Cred ca are 65 sau 70 cm, e din PAL, verticalele sint dublate.

Poze: smilie ... Poze cu plante
MariusNdr
Junior member

Joined: 31/03/2014 22:01:21
Messages: 39
Location: Iasi
IP:
Offline

are capac , cu neone? zgarieturi ceva?cat are inaltime totala cu tot cu masa si acvariu?
unde pot vedea niste poze cu el in functiune ?
merci

This message was edited 1 time. Last update was at 10/04/2014 13:02:26


Pentru ce traiesti daca nu ai macar un hobby?
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Se poate sa ne spuneti cam prin ce zona sta fratele in Bucuresti?Vreau sa fac un calcul cu fan curier .
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Sta in zona Prelungirea Ghencea.

Are capac, instalatia de iluminat nu mai e da' a fost conceputa asa: trafurile erau prinse de masa, cred ca in spatele mesei. Se pot baga si in masa sa nu se vada. De la trafuri plecau firele spre tuburile din capac, tuburi care stateau pe intariturile transversale. Avantaju' e ca se pot impinge usor spre spate cind se lucreaza in acvariu.

Zgirieturi nu stiu, e posibil sa fie pe dinauntru de la stergerea geamului, astfel de zgirieturi se vad cind nu e apa, cu acvariu' plin devin aproape invizibile. Acvariu are vreo 60 cm, masa vreo 65-70 cm.

Citeva poze mai vechi:

[Thumb - DSCF1990.jpg]

[Thumb - DSCF1866.jpg]

[Thumb - DSCF1993.jpg]

This message was edited 1 time. Last update was at 11/04/2014 11:45:43


Poze: smilie ... Poze cu plante
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Am facut cu un calculator costul la fan curier,in jur de 270 lei costa transportul !Dar cunosc bine zona Ghencea,acolo este Coralis pet-shop,ma duc mai mereu in vizita .Am un prieten cu o duba,sa vorbesc zilele astea cu el,facem masuratori si daca nu il da,s-ar putea sa il iau daca se incadreaza in dimensiunile dubei.Ce ma sperie putin este lungimea standului,daca acvariul are 140 standul prin imagini in lungime ar avea 150 cm,este?Treaba nasoala este ca daca are 150 nu mai incape in locul unde trebuie sa il pun in casa ,si trebuie pus langa geam,iar iarna o sa aiba probleme .Iar sa il iau fara stand nu rezolv nimic,sincer pe mine ma intereseaza si standul,acvariul il mai lipesti,dar un stand bun se gaseste greu! .
tmarchelov
Junior member
[Avatar]

Joined: 15/03/2014 09:13:11
Messages: 44
Location: Tulcea
IP:
Offline

Faci rost de un circular de mana si tai oleaca din lateralele la blat, apoi te duci pe la tamplarii si iei niste folie de cant pe care o lipesti cu fierul de calcat si ai rezolvat treaba. ;)

“Tell people an invisible man in the sky created all things,and they will believe you.
Tell them that what you've painted is wet,and they will have to touch it to believe.”

George Carlin
[Email] [Yahoo!]
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Vad eu .Treaba-i sa incapa in masina
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Imi puteti trimite pe privat unde sta exact fratele dumneavoastra?Vreau sa vin si sa vad acvariul.Si sa fac planul de "carare" acasa .Eu stiu in zona,ca reper principal CORALISUL,presupun ca fratele stie magazinul.Imi trimiteti apoi niste sfaturi de ghidare catre el,in functie de coralis.
maphioso
Junior member

Joined: 03/02/2012 13:59:03
Messages: 25
IP:
Offline

salut,

mai este valabil?
AdrianMar
Senior member
[Avatar]

Joined: 27/12/2013 21:22:38
Messages: 901
Location: Vanatorii Mici
IP:
Offline

Sigur inca este valabil.Dar porcu o sa iti zica mai multe.Am vrut sa il iau eu,daca il iei tu nu ma supar,este cam mare pentru mine momentan.
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Da, e valabil .

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com