[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Primul acvariu  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
ugarit5
Senior member
[Avatar]

IP:

Depinde de coada,daca este lunga si voalata rau fara,daca este normala,cu.
Ar fi bine sa scapi de molly si platy,cresc cam mari.
In rest felicitari pentru acvariu,arata bine!
[WWW]
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

IP:

citii descrierea fara sa vreau a ma uita la poza,insa nu e atat de aglomerat si atat de hazardat precum ma temeam,iar pt asta felicitari. TOTUSI, vanzatorii de la petshopuri nu sunt acvaristi,asa ca sunt varza,fara interes si ahtiati dupa salariu,prin urmare incetam a asculta de sfaturile lor. Asteptam un jurnal propriu in care sa iti expui orice intrebare sau actiune oricat de proasta ar parea a fi,de-asta suntem aici.(evitam totusi actiunile prostesti,deoarece recomand sa ne intrebi inainte de a actiona,indiferent de cat de mica sau stupida ar fi). Ape limpezi si pestisori sanatosi

This message was edited 1 time. Last update was at 08/04/2021 20:24:22

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]
Bayek
Unripe member

IP:

Multumesc pentru aprecieri. Ma straduiesc sa mentin un microclimat cat mai optim, daca tot ii tin captivi intr-un acvariu. Imi place si partea de aquascaping, pana la urma tot im fac o nebunie de min 200 l sa ma joc cum vreau in el. Molly lyra mi-au placut mult, mai ales coada aia. Sunt mancasiosi, sar pe larve ca disperatii. Pestii sunt inca puiet, nu par asa multi, dar o sa creasca. Si mai stau ascunsi printre plante, le place asta.

Pestii i-am luat de la magazin specializat, nu de la petshop generalist. Si sunt multumit de magazin, au pesti sanatosi si foarte multe accesorii faine. Inteleg exagerarile vanzatorului, pana la urma e business si ei trebuie sa faca si bani.

Am o intrebare legata de carbonul lichid. Chiar trebuie sa bag doza zilnica de 1 ml la 30 l de apa, cum recomanda producatorul? Mi se pare ca le administrez si pestilor o doza de carbon de care nu cred ca au nevoie. Daca fac pauza o zi sau doua pe saptamana nu cred ca patesc plantele nimic. Pestii emit si ei CO2, in plus aeratorul baga aer din camera, deci si CO2.
paradoxx
Aquamaster
[Avatar]

IP:

baga carbon cand iti amintesti. in maxim 2 luni(zic maxim 2 luni sperand ca in o saptamana de fapt) sa dai upgrade la acvariu. Vezi ca la ZooCenter au promotie la 54 de l cu 200-250 ron cu tot cu iluminare,incalzitor,bla blauri

Sunt Mandru ca sunt SUMA DEFECTELOR MELE 1488
[Email] [Yahoo!]

Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to: