[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cine ma poate ajuta?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
sykes
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2005 21:00:40
Messages: 59
IP:
Offline

Am cumparat 2 beta splendes rosii si la magazin aveau o culoare asa de frumoasa .Ce vreau eu sa va intreb este ce neon trebuie sa cumpar ca sa se vada si la mine pestii la fel de frumos<am cumparat pana acum mai multe feluri de neoane<tungsram F74,luxten LFT,osram L green, philipsTDL red><o gramada de bani > si cu nici unul nu s-au vazut la fel pestii .Sper ca ma poate ajuta cineva si pe mine sa-mi spuna ce neon sa cumpar si cam la ce pret avand in vedere ca deja am dat o gramada de bani pe celelalte.VA multumesc!!
georgian
Member
[Avatar]

Joined: 25/05/2003 22:29:54
Messages: 298
Location: Bucuresti, Diham
IP:
Offline

eu am bagat aquarele de philips, dupa ce am bagat neonul asta parca as fi vopsit pestii sa nu-i mai recunosc

acvariul meu <"))))))><
[Email] [Yahoo!]
sykes
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2005 21:00:40
Messages: 59
IP:
Offline

cat ai dat pe el?
sykes
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2005 21:00:40
Messages: 59
IP:
Offline

acest tip de neoane sunt de mai multe culori ?te intreb ca ma-m mai dus la magazine si erau tot felul de denumiri -------red ,gree.,blue daylight
sykes
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2005 21:00:40
Messages: 59
IP:
Offline

multumesc mult pt sfaturi .DAr din gama osram ce imi recomandati.Vreau sa aflu parerile voastre
Alex
Administrator
[Avatar]

Joined: 28/07/2004 22:32:30
Messages: 4189
Location: Bucur-Obor
IP:
Offline

Leo2003 wrote:
sykes wrote:multumesc mult pt sfaturi .DAr din gama osram ce imi recomandati.Vreau sa aflu parerile voastre

Osram Flora. Are codul 77. Se gaseste mai usor in marile magazine. Sunt OK.

Si eu zic ca Fluora te avantajaza la culoarea rosie...da daca vrei sa ai aceiasi culoare de ce nu te duci la magazin sa bagi o geana la ce foloseau aia ?
In principiu singurul motiv pentru care nu ar arata la fel cei 2 Betta, daca excludem lumina, ar fi doar sa le oferi niste conditii execrabile sau...nu cumva erau 2 masculii care se infoiau unu` la altu`in recipiente diferite, cand i-ai vazut acolo, iar acum ii ai separat fara sa se vada?

SPUNE-MI CE "CODOI" AI CA SA-TI SPUN CINE ESTI
johnny6600
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/01/2005 03:20:40
Messages: 914
Location: Bucuresti - Berceni
IP:
Offline

Philips aquarele este la fel de bun si pentru plante sau tot tld 830 raman baza?

Pentru ca n-am stiut ce sa aleg intre mecanic,tamplar,geamgiu,electronist,chimist,fizician,biolog sau veterinar le-am ales pe toate asa ca m-am facut acvarist
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

poate nu este exact ceea ce cauti, insa la Selgros Pantelimon au niste becuri economice de 20W, la vreo 30 mii lei( pretul este exact asa cum scrie) si au super culoare pestanii. sigur merita incercat!

http://www.seachem.ro
[Email]
Kreator
Member
[Avatar]

Joined: 23/07/2004 00:01:56
Messages: 190
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Cumpara PowerGlo! E inegalabil in materie de evidentiere a culorilor la pesti! Sunt cele mai scumpe de la Hagen, dar scot tot ce-i mai frumos de la pesti!

<<-->>
sykes
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/03/2005 21:00:40
Messages: 59
IP:
Offline

de unde i-am cumparat erau mai multe specii de pesti in acelasi acvariu despre beta pot sa spun ca erau 3masculi de culori diferite si vreo 10 femele.Nu stiu ce neoane foloseau acolo dar pe cele care le aveau la vanzare erau foarte scumpe 450000lei dar nu am retinut denumirile
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com