[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Anemona mea si-a lui Calin  XML
Forum Index » Alte vietati
Author Message
nickvvv
Member
[Avatar]

Joined: 18/07/2012 16:26:32
Messages: 134
Location: Medias
IP:
Offline

Salut,
intrucat la un moment dat mi s-a spus ca-i o mare pacoste si era aproape adevarat am scapat de ea.
Calin, tu ai zis ca ai avut-o si desi e mare pacoste sper sa mai ai vreuna, e vorba de anemona cu bulinute din avatar-ul meu, daca nu poate O ARE CINEVA...?
Mie chiar imi place de aceasta anemona de sticla dar am reusit(fara sa vreau) sa o starpesc din acvariul de la serviciu.... poate partea cu bulgari portocalii va juta la identificare...
Daca e cineva care o are si vrea sa o dea si altora , as fi nespus de bucuros si as ramane indatorat(nu imi platesc intotdeauna datoriile celor care m-au ajutat dar se stie ca in natura nimic nu se pierde si nimic nu se castiga-totul se transforma, deci daca nu va veti bucura de avantajele actiunilor voastre, poate se bucura altii de ele).
Multumesc,
N.Cotei
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Despre ce anemona e vorba?
1) Ca nu prea se intelege din postare.
2) Poza avatarului e la rezolutie prea mica, asa ca nu se poate vedea clar.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Eu te servesc,......
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Avatarul de "dincolo"
nickvvv
Member
[Avatar]

Joined: 18/07/2012 16:26:32
Messages: 134
Location: Medias
IP:
Offline

De pretutindeni si nicaieri (daca vrei tu de dincolo... ). Mie mi-a placut de anemona aia si am starpit-o de tot pt ca era prea agresiva intr-un acvariu prea mare pt a putea eu face ceva precis si "cu directie"; am omorat viermii-"bristle worms", anemonele(cele din avatar si aiptasiile) dar si limpetii si o gramada de melci nevinovati.
Probabil au murit si alte vietuitoare pe care mi-e rusine sa le amintesc, deci da accept niscaiva oratanii, neimportnte pt.uniii, (exceptie bristle... si limpeti, pe care i-am prasit la mine acasa)...nu vreau mila...dau banuti sau alge(rosii, verzi) la schimb.
Multumesc.
ciprian
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/07/2005 20:51:54
Messages: 670
Location: piatra neamt
IP:
Offline

Lasa ca voi gasi eu ceva de pe la tine,vreodata,..
Cu prima masina directa spre Medias i-ti trimit,..Un moment sa se mai linisteasca vremea,... ,Daca mai vrei ceva de pe la mine,.. sa-mi spui,ce pot da,..dau,..
Numai bine,..
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Dar cu limpetii ce ai avut, ca ii gasesc destul de inofensivi si muncitori la alge ?

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
 
Forum Index » Alte vietati
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com