[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Compatibilitati vivipari ?  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
Razvan M
Member
[Avatar]

Joined: 04/02/2006 16:59:14
Messages: 157
Location: Iasi
IP:
Offline

Tocmai pentru ca cineva vrea sa-mi faca cadou fostul lui acvariu de 80 x 30 x 40 ...
Ma gandeam ce sa pun in el ..
Si mi-am zis , dc nu vivipari ? .. nu sunt foarte pretentiosi, nu sunt urati, se inmlutesc usor ...
Intrebarea e .. Molly + Guppy + Zebre (eventual neoni, stiu ca nu sunt vivipari dar sunt frumosi ...)
[WWW] [Yahoo!]
Razvan M
Member
[Avatar]

Joined: 04/02/2006 16:59:14
Messages: 157
Location: Iasi
IP:
Offline

Buna combinatie ? .. SI inca o intrebare, guppy cam cati pot sa pun ? .... cam care ar trebuie sa fie raportul ? (am inteles, ca 1\5 litri)
[WWW] [Yahoo!]
aripel
Member

Joined: 04/10/2005 17:42:55
Messages: 232
Location: bucuresti
IP:
Offline

daca tot vrei vivipari eu as pune molly cu xifo...nu cu gupii..pentru ca nu-mi place raportul de marime intre gupii si molly, in sensul ca gupii par miniaturali in raport cu molly.
dar eu as pune o "gasca"de ceva ...in acvariu' ala..nu vivipari
(ex. conconiusi...sau ceva caracide)

aripel is here
fish_lover
Member

Joined: 15/01/2006 21:33:27
Messages: 184
Location: Iasi
IP:
Offline

eu as pune un banc de zebre,tetra,neoni....da si molly sunt calumea....oricum alegerea este a ta ...Bafta !!!

WELCOME to FISH land
[Email] [Yahoo!]
MihaiCalin
Membru de baza

Joined: 19/10/2002 15:28:40
Messages: 317
Location: iasi
IP:
Offline

Eu inteleg ca vrea sa-i inmulteasca usor...intr-adevar la guppy nu e nici o indoiala ca se reproduce fooarte usor...
Nu cred ca merge guppy cu zebre...na...sincer nu am avut zebre dar parca tin minte ca ii mia ciupesc de inotatoare? ....poate gesesc. INtr-un bazin ca ala poti tine usor 30-40 guppy...ar arata destul de bine cu o jungla de plante si ceva guppy nergi sau mozaic. Bafta
[Email] [Yahoo!]
Razvan M
Member
[Avatar]

Joined: 04/02/2006 16:59:14
Messages: 157
Location: Iasi
IP:
Offline

Aha ... Pai sa termin primul proiect si anume acvariul de discusi si neoni, si poate ma apuc si de urmatorul cu guppy ..
Am vazut niste bijuterii de guppy zilele astea ... (albastrii si galbeni)
Eu ma gandeam la niste zebre pentru ca is decorative si frumoase dar deocamdata ma axez pe guppy ...
Deci m-am lamurit, se poate inchide topic-ul
[WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com