[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
boala neoni  XML
Forum Index » Characidae
Author Message
stefanmtp1974
Unripe member

Joined: 20/01/2014 12:39:50
Messages: 1
IP:
Offline

Salutare, am un acvariu de startup 20 litri (filtru claro 300, termeoemtru 25w, neon pentru lumina artificiala). Am un betta spl, 2 ancistrus, 2 corrydoras, 3 razborraam mai avut si 7 neoni care insa au murit intr-un interval de 10-15 zile. Ultimului am facut fotografia atasata. Va rog spuneti-mi ce boala au avut neonii, acum mi se pare ca si pe un razborra/ancistrus a aparut o pata alba langa inotatoarea superioara. multumesc
[Thumb - DSCN0116-02.jpg]

Lucian
Administrator
[Avatar]

Joined: 20/12/2001 02:00:00
Messages: 6118
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Acvariul este numai bun pentru un betta (singur sau cel mult cu un ancistrus sau corrydoras). Pentru a pune si ceilalti pesti iti mai trebuiau in plus minim 30 litri...
Mai are rost sa detaliem de ce au murit pestii Ai aici http://www.acvariu.ro/forum/forums/show/1.page cateva articole cu care ar trebui sa incepi sa te documentezi referitor la popularea acvariilor, numarul ci compatibilitatea pestilor iar la articole ai niste posturi in care iti explica pas cu pas cum trebuie intretinut un acvariu...


„Singurele lucruri care se intampla rapid intr-un acvariu sunt cele rele. Lucrurile bine facute se observa in timp si necesita rabdare, rabdare, rabdare...”
 
Forum Index » Characidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com