[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
liviu2512
Unripe member

Joined: 20/05/2013 00:37:56
Messages: 3
Location: Constanta
IP:
Offline

Liviu ma numesc,34 ani.Pasiunea a reinviat dupa 15 ani cand anul trecut baietelul meu a venit acasa cu o sticla de 0,5 litri cu puieti de peste prinsi la plaja...eu am vrut sa-i declar morti,dar el nimic...vrea sa-i tina.De acvarii de apa sarata nu aveam cunostinte,asa ca :"Lasa tati ca facem noi un acvariu frumos".Din lipsa de spatiu si cnostinte am inceput 15 litri folosibili,plantat cat de cat,5 zebre (glofish) si 4 creveti rcs.Acum,normal ca acvariul este al meu si copilul vrea "sa avem 100 de pesti dintr-astia,putem?"Pana la urma am reusit "dupa lupte seculare"sa imi conving sotia sa trec la 54 litri net(73x30x30).Flora este valisneria,anubias,microsorum,muschi(flame,christmas,java si erect moss) si inca vreo 3-4 specii pe care inca nu am reusit sa le identific.Fauna:6 boraras urophthalmoides,3 Puntius titteya,una pereche endleri si RCS.
[Yahoo!]
IwaGumiGUY
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 03/06/2013 19:57:00
Messages: 402
Location: Medias
IP:
Offline

Bravo , esti un tatic exemplu, bafta pe viitor si cine stie , poate o sa te intreaca fiul
[Yahoo!]
rodoselada
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/01/2013 18:59:46
Messages: 1316
Location: Crawley, Anglia
IP:
Offline

bine ai venit!
liviu2512
Unripe member

Joined: 20/05/2013 00:37:56
Messages: 3
Location: Constanta
IP:
Offline

Multumesc.Deja cand mergem prin petshop-uri vrea un peste sa il creasca el.Separat

This message was edited 1 time. Last update was at 11/08/2013 18:36:00

[Yahoo!]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com