[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Femela de guppy VIOLATA  XML
Forum Index » Vivipari
Author Message
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

muahahahahaha chiar imi violeaza masculii astia femela intr-un hal ..... cred ca a fatat de vreo 3 ori pana acuma in 2 luni?
faza e ca am in acvariu acum doar 3 masculi si o femela + 30 de pui da in alt acvariu ca de data asta i-am salvat
acvariu are cam 150 L cam cati pesti as mai putea pune sa nu fie aglomeratie? puietu inca e mic nu il pun sa mai creasca
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

CMG wrote: muahahahahaha chiar imi violeaza masculii astia femela intr-un hal .....

E a doua oara cind te atentionez cu privire la exprimarea ta. Iti este asa de greu sa te exprimi mai putin "colorat"? smilie

CMG wrote:puietu inca e mic nu il pun sa mai creasca

Si unde o sa-l pui? In congelator?

Parca a tunat si v-a adunat in ultima vreme. smilie smilie smilie
fish_lover
Member

Joined: 15/01/2006 21:33:27
Messages: 184
Location: Iasi
IP:
Offline

mai bine aveai un mascul si trei femele...saraca cum sa faca fata la 3 masculi ...e exact ca in realitate...ca in lumea noastra ...mai da si tu din masculi ....stiu ca-s mai frumosi ca femelele da asta e ... ce pesti mai ai in acvariu ...cum e plantat ...? Bafta !

WELCOME to FISH land
[Email] [Yahoo!]
alcoor
Junior member

Joined: 06/11/2005 19:08:31
Messages: 73
Location: RM. Vilcea
IP:
Offline

in primul rand pentru fiecare mascul de guppy trebuie sa ai minim 2 femele. mai poti pune niste platy ca-s compatibili. ceva sanitari si ancistri. cat despre numar, citeste la volumul acvariului si numarul pestilor. pune plante de suprafata sa aiba puii unde se ascunde. succes
[Email]
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

aia mici sunt in alt recipient si dupa ce mai cresc ii pun langa aia mari ca nu vreau sa raman fara ei
mda stiu ca trebuie femele mai multe da acum nu am de unde sa cumpar vad io ce fac
saraca femela
fish_lover
Member

Joined: 15/01/2006 21:33:27
Messages: 184
Location: Iasi
IP:
Offline

poate poti sa faci schimb la un pet shop,poate iti primeste macar 1 mascul si iti poate-ti da o femela,merita sa incerci ;) de pui ce sa-ti zic ....mai bine ii pui in alt acvariu ca in acvariul mare poti sa ai si plante ca tot o sa ii manance ...iti spun din proprie experienta bafta !

WELCOME to FISH land
[Email] [Yahoo!]
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

pai am pus femela in alt acvariu de cand era gestanta sa nu fete in acvariu ala mare ca ramaneam fara ei da apropo de obicei cand merg la un magazin sa cumpar mi-e cam frica pt ca vad ca au si pesti bolnavi impreuna cu ceilalti... hmm deocamdata ramane femela singura n-am ce face
 
Forum Index » Vivipari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com